Maldivler Turu

Emirates Havayolları ile;

Her Gün Hareketli

5 Gece 7 Gün

4* / 5* ve 5* Deluxe Otellerde konaklama

 

1. GÜN ISTANBUL / DUBAİ

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Emirates kontuarı önünde 16:10 de buluşma. Bilet, pasaport ve check-in işlemlerinden sonra Emirates Havayollarının EK 122 seferi ile 19:10 de Dubai ye hareket.

2.GÜN DUBAI / MALDİVLER

Yerel saat ile 01:15 da Dubai ye varışın ardından 03:25 te Emirates Hava Yollarının EK 658 sefer sayılı uçağı ile Maldivler e hareket. Yerel saat ile 08:30 da Maldivler havalimanının bulunduğu Hulhule Adasına varış. Ardından otelinizin havaalanına uzaklığına göre deniz uçağı veya sürat motoru ile transfer. Otele yerleşme ve serbest zaman. Dinlenme, deniz, kum ve güneşten yararlanma imkanı. Geceleme otelimizde.

3.GÜN MALDİVLER

Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman. Arzu edenler Night Fishing(Gece Balık Avı) ekstra gezisine katılabilirler. Turumuz 17:00 de başlar ve yaklaşık 20:00 ye kadar sürer. Kaldığınız adanın açıklarında ay ışığı altında sizin için hazırlanmış oltalar ile balık tutma zevkini yaşayabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

4.GÜN MALDİVLER

Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman. Arzu edenler Male Shopping ekstra turuna katılabilirler. Sabah 09:00 da kaldığınız otelden Male ye transferden sonra akşam saat 16:00 ya kadar Male de gezebilir ve okyanusun ortasındaki bu 60.000 kişilik küçük başkentte yerel insanların yaşantısına tanık olup alışveriş yapabilirsiniz.Adanın en ünlü ve en canlı mimarisi buradadır. Sultan Parkı, Ulusal Müzesi, Hukuru Miski (en eski cami), Mulee-aage (1906 yılında Sultan III. Mohamed Shamsuddeen tarafından yaptırılmış saray) ve İslami Kütüphanesi gezilecek yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.

5.GÜN MALDİVLER

Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman. Arzu edenler Snorkeling Safari ekstra turuna katılabilirler.Maldiv Adalarının en büyük özelliği, mercan kayalıklarının yarattığı olağanüstü sualtı güzellikleridir. Dünyanın en güzel dalış noktalarına sahiptir. Neredeyse sonsuz sayılabilecek dalış opsiyonu sunmaktadır. Bu adalara gelen ziyaretçilerin %60 ının en az bir kez bu keyfi yaşadıklarını düşünecek olursak burayı bir dalış cenneti olarak adlandırmamak mümkün değil.Mükemmel iklimi ve sualtı görüşünün eşsizliği Maldivleri bir dalış merkezi haline getirmiştir. Tüm tatil adalarının kendilerine ait resifleri bulunmaktadır. Sualtı fotoğrafçılarının yoğun ilgi gösterdiği adada değişik sualtı canlılarını bir arada görmenin zevkine “scuba diving” veya “snorkeling safari” turlarıyla varacaksınız. Geceleme otelimizde.

6.GÜN MALDİVLER

Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman. Arzu edenler ekstra Island Hopping ekstra turuna katılabilirler. Bu turumuzda kaldığınız otelin yakınlarında bulunan adaları ziyaret ediyoruz. Genellikle tam gün sürecek olan bu tura sabah kahvaltısının ardından başlayarak çevre adaları dolaşıp, balıkçı köyünün bulunduğu adalardan birinin ziyareti ve öğle vakti başka bir adada mola veriyoruz ve barbekü öğle yemeğiniz hazırlanırken şnorkel imkanını buluyorsunuz. Ardından diğer adaları da dolaşarak saat 16:00 sularında otelimize geri dönüyoruz.Geceleme otelimizde.

7.GÜN MALDİVLER/DUBAI/ISTANBUL

Emirates hava yolları nın EK 659 seferi ile 09:55 te Dubai ye hareket. Yerel saat ile 13:00 te Dubai ye varış ve Emirates Hava Yolları nın EK 121 seferi ile saat 14:50 de kalkış ve 17:40 ta İstanbul a varış ve turumuzun sonu…

*** Bu tur için vize gerekmemektedir.Pasaportunuzun tur bitiş tarihi itibari ile en az 6 ay geçerlilik süresi olması yeterlidir.

 

ÜCRET :1562 € ‘DAN ITIBAREN

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

          Emirates Hava Yolları ile İstanbul-Dubai- Maldivler- Dubai-İstanbul ekonomi sınıfı gidiş dönüş bileti,

          Seçtiğiniz otele göre 5 gece konaklama,

          Seçilen otele göre yemekler

          Havaalanı Vergisi                     

          Seyahat Sigortası

          Sürat motoru veya deniz uçağı ile Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri,

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

          Yurt Dışına Çıkış Fonu   15 Ytl

          Kişisel Harcamalar, Bahşişler ve Ekstra Turlar

 

EK MALDİVLER 5 gece UÇUŞ DETAYLARI

Gün

Sefer No

Parkur

Kalkış

Varış

Her Gün

EK 122

İstanbul-Dubai

19.10

01.15

Her Gün

EK 658

Dubai-Maldivler

03.25

08.30

Her Gün

EK 659

Maldivler -Dubai

09.55

13.00

Her Gün

EK 121

Dubai-İstanbul

14.50

17.40

 

ÖNEMLİ NOTLAR “LÜTFEN OKUYUNUZ”

          Çocuk indirimleri , çocukların anne baba ile aynı oda da kalması halinde geçerlidir

          Programda belirtilen ekstra turların saatleri ve günü değişebilir

          Programda belirtilen saatler tarifeli seferlerdir ve hava yolundan alınmıştır. Olası değişikliklerden veya rötarlardan acentemiz sorumlu değildir.

          Herhangi bir nedenle yolcunun uçağı kaçırmasından dolayı olabilecek sorunlarda sorumluluk yolcuya aittir.

          Programlardaki uçak yerleri grup olarak alındığı ve biletlendiğinden dolayı uçak biletleriniz tur kalkış gününde havaalanındaki Peninsula Tours kontuarından teslim edilecektir.

          Bayram dönemleri çok yoğun olduğundan dolayı Uçak yolculuğunda Seat Selection yapmak çok zor olmaktadır ve bayram dönemince yapılmayacaktır. Dileyen yolcularımızson hafta PNR numarasını bizden alıp internetten kendileri yapabilir. Bu konuda anlayışlı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederiz.

          Kişi başı bagaj hakkı 20 kilodur. Ayrıca her yolcu maksimum 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında el bagajı hakkına da sahiptir. El bagajının maksimum 7 kilo olması gerekir.

          Pasaport temdit sürenizin en az 6 ay olması gerekmektedir.

          Peninsula Tours olarak vize hizmeti vermekteyiz ancak Peninsula Tours konsolosluklar ve yolcu arasında aracı vazifesi görmektedir. Talep edilen belgelerin tam olarak teslim edilmesi gerekmekte olup vize çıkmaması durumunda acentemiz sorumlu değildir ve doğacak cezalardan da sorumlu tutulamaz. Yolcu bunu bilerek turu satın alır.

          Tüm döviz hesaplamalarında Günlük gazetelerde yer alan merkez bankası döviz satış kuru geçerlidir.(bir önceki günün kapanış kurudur)

          Tüm tur kayıtları minimum 40% ödeme ile açılacaktır. Bakiye tur tarihinden 15 gün öncesinde kapatılmalıdır.

          Tur iptallerinde satış formunda yazılan kurallar geçerlidir.

          Otellerin Check-in saati 14:00 ve Check-Out saati 12:00 dir.

 

Night Fishing(Gece Balık Avı) Turu 

Turumuz 17:00 de başlar ve yaklaşık 20:00 ye kadar sürer. Kaldığınız adanın açıklarında ay ışığı altında sizin için hazırlanmış oltalar ile balık tutma zevkini yaşayabilirsiniz.

 

Male Shopping Turu(Sadece Male'ye yakın adalarda yapılır)

Sabah 09:00 da kaldığınız otelden Male ye transferden sonra akşam saat 16:00 ya kadar Male de gezebilir ve okyanusun ortasındaki bu 60.000 kişilik küçük başkentte yerel insanların yaşantısına tanık olup alışveriş yapabilirsiniz.Adanın en ünlü ve en canlı mimarisi buradadır. Sultan Parkı, Ulusal Müzesi, Hukuru Miski (en eski cami), Mulee-aage (1906 yılında Sultan III. Mohamed Shamsuddeen tarafından yaptırılmış saray) ve İslami Kütüphanesi gezilecek yerler arasındadır.

 

Snorkeling Safari Turu

Maldiv Adalarının en büyük özelliği, mercan kayalıklarının yarattığı olağanüstü sualtı güzellikleridir. Dünyanın en güzel dalış noktalarına sahiptir. Neredeyse sonsuz sayılabilecek dalış opsiyonu sunmaktadır. Bu adalara gelen ziyaretçilerin %60 ının en az bir kez bu keyfi yaşadıklarını düşünecek olursak burayı bir dalış cenneti olarak adlandırmamak mümkün değil.Mükemmel iklimi ve sualtı görüşünün eşsizliği Maldivleri bir dalış merkezi haline getirmiştir. Tüm tatil adalarının kendilerine ait resifleri bulunmaktadır. Sualtı fotoğrafçılarının yoğun ilgi gösterdiği adada değişik sualtı canlılarını bir arada görmenin zevkine “scuba diving” veya “snorkeling safari” turlarıyla varacaksınız.

Island Hopping Turu

Bu turumuzda kaldığınız otelin yakınlarında bulunan adaları ziyaret ediyoruz. Genellikle tam gün sürecek olan bu tura sabah kahvaltısının ardından başlayarak çevre adaları dolaşıp, balıkçı köyünün bulunduğu adalardan birinin ziyareti ve öğle vakti başka bir adada mola veriyoruz ve barbekü öğle yemeğiniz hazırlanırken şnorkel imkanını buluyorsunuz. Ardından diğer adaları da dolaşarak saat 16:00 sularında otelimize geri dönüyoruz.

 

Büyük Balık Avı (Big Game Fishing)

Açık sularda yaşayan kılıçbalığı, orkinos ve benzeri büyük balıkların avlanacağı bu turumuzda, bir tekne kiralanmaktadır. Tekneyi 1 kişi ve 4 kişi arasında kiralayabilmeniz mümkündür. Ortalama ücret ise; sabah ve akşam saatlerinde 500 USD,öğle saatlerinde ise 350 USD civarındadır.

Categories: Balayı Turları

Leave a Reply


What is 9 + 14 ?
Please leave these two fields as-is:
ÖNEMLİ ! Devam etmek için, Lütfen basit matematik sorusunu cevaplayınız. :-)