21 HAZİRAN 2012 PERŞEMBE : İSTANBUL / KOPENHAG

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Trio Tour – Türk Hava Yolları kontuarı önünde sabah 07:00 de buluşma. Trio Tour rehberinin gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Ardından, Türk Havayolları’na  ait TK 1783 nolu sefer ile 08:55 da İskandinavya’nın 4 ülkesinden biri olan, kişi başı gelir itibarı ile dünyanın en zengin, en ferah ve en düzenli ülkelerinden biri olarak kabul edilen Danimarka Krallığı’nın başkenti Kopenhag’a hareket ve yerel saat ile 11:15 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce bu güzel ve düzenli şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Christianborg Kalesi (günümüzdeki Parlamento Binası), Kraliyet Tiyatrosu, Rosenborg Kalesi, Amalienborg Sarayı, eski Borsa Binası, Deniz Kızı heykeli, Kopenhag Belediye Binası ve Tivoli Bahçeleri göreceğimiz yerler. Tur’dan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşamüzeri havanında geç kararmasından ötürü rehberiniz ile birlikte ünlü Belediye Meydanı’ndan yürüyerek trafiğe kapalı alışveriş caddesi üzerinde kısa bir gezinti yapabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

22 HAZİRAN 2012 CUMA : KOPENHAG / OSLO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra Scandinavian Airlines’a ait SK 454 nolu sefer ile saat 08:30 da Oslo’ya hareket ve saat 09:40 da varış. Valiz alımının ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Oslo’daki otelimize transfer olmadan önce bu güzel şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir şehir turu yapacağız. Bu turumuz esnasında Frogner Park’ı (parkın içinde Norveçli sanatçı Gustav Vigeland’a ait dünyaca ünlü heykeller vardır, giriş ücretlidir),  Parlamento Binası, Katedral, Kraliyet Sarayı, Akershus Kalesi ve Nobel Barış Ödülü’nün verildiği Belediye Sarayı ve ünlü Karl Johansgate Caddesi göreceğimiz yerler arasında. Tur’dan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

23 HAZİRAN 2012 CUMARTESİ : OSLO – FLAM – VANGNES – BALESTRAND

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra özel otobüsümüz ile muhteşem doğa manzaralarına ev sahipliği yapan, Fiyord’lar ve Göller Bölgesinin başlangıç noktalarından biri olarak kabul edilen Honefoss ve kış sporları merkezi Geilo üzerinden Flam’a hareket. Yolda Tyri Fiyord’unu, muhteşem bir panoramaya sahip Hallingdal Vadisini ve doğal güzellikle rini göreceğiz.  Saat 11:30 civarında Myrdal’a varış. Myrdal’da alışveriş yapmak ve fotoğraf çekmek için serbest zaman. Saat 13:25 de panoramik bir İsviçre tipi klasik dağ treni ile Flam’a hareket. Flam dünyanın en güzel doğa manzaralarına sahip yerlerinden biridir. Aurland Fiyord’u nun hemen kenarına kurulmuş sempatik Flam İstasyonuna kadar inerek muhteşem bir öğleden sonrası yaşayacağınızı şimdiden garanti ediyoruz.  (Trenin parkuru yaklşık 20 km civarında olup, seyir esnasında karların erimesinden kaynaklan irili ufaklı onlarca şelale görecek ve hala zirvesi karlarla kaplı dağları göreceksiniz) Saat 14:30 da Flam’a varış. (Tren yolculuğumuz esnasında otobüsümüz bizleri Flam’a giderek buradaki istasyonda bekliyor olacaktır.) Daha sonra dünyada fiyordların kralı olarak adlandırılan Sognefiyordu’nun bir uzantısı olan Aurlandfiyordu’nun kıyısından hareket. Yolda 26 km.lik tünelden, Manhiller-Fodnes arasını ferry boat ile ve Sogndal, Leikanger üzerinden geçerek Balestrand’a varış. Varışımızı müteakip otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Flam treni yaz sezonunda oldukça dolu olmakta ve önceden rezervasyon yapılması gerekmektedir. Program esnasında Flam treninin yolcu yoğunluğundan ötürü oluşabilecek aksaklıktan, trene binememekten veya belirlenen saatten daha erken / daha geç trene binmek durumunun hasıl olmasından Trio Tour ve Trio Tour rehberi kesinlikle sorumlu değildir.)

24 HAZİRAN 2012 PAZAR : BALESTRAND – SOGNEFJORD – BERGEN

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel otobüsümüz ile HANSEATİK KENT Bergen’e hareket. Yol aslında oldukça kısa olmasına rağmen fiyordlar bölgesinden geçiş yapacağımızdan ötürü bazı noktalarda yolumuza ferryboat ile devam edeceğiz. Saat 09:30 gibi yaklaşık 2 saat 30 dakika sürecek olan Fiyordlar’ın Kralı olarak bilinen tamı tamına 200 km lik bir yarık içerisine su dolarak oluşmuş Sogne Fiyordu’nun kollarında ferry boat ile yol alacağız. Saat 11:45 de Gudvangen’e varış. Buradan Stalheim üzerinden Voss’a varış. Burada ünlü Tvindefossen Şelalesinde durup kısa bir fotoğraf molası vereceğiz. Öğleden sonra yağlı boya tabloları bile kıskandıracak güzellikteki Batı Norveç’in en büyük şehri Bergen’e varış. Otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra Bergen’i tanıtan yürüyerek panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Bergen Liman Bölgesi, Bergen Balık ve Çiçek Pazarı, Gamla Bergen, Fantoft Kilisesi göreceğimiz yerler. Turdan sonra alışveriş yapmak ve dinlenmek için serbest zaman. Şehir turundan sonra Bergen’in merkez noktasında bulunan yamaç treni (Flobahn) ile tepeye çıkacağız. Buradan Bergen’i en güzel haliyle seyrederek çay veya kahvelerini yudumlayabilirsiniz. Hava güneşli olduğu takdirde Bergen’i çevreleyen minik adaları ve fiyord bölgesini çok net bir şekilde görebilirsiniz. Turdan sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

25 HAZİRAN 2012 PAZARTESİ : BERGEN / STOCKHOLM

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra Scandinavian Airlines’a ait SK 252 nolu sefer ile saat 09:20 de Oslo’ya hareket ve saat 10.10 da varış. Burada yapılacak kısa bir aktarmadan sonra Scandinavian Airlines’a ait SK 864 nolu sefer ile saat 11.00 de refah ve özgürlükler ülkesi İsveç Krallığı’nın başkenti Stockholm’e hareket ve saat 12:00 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce 13yy’ın karakterini yansıtan tarihi 57 köprünün bağladığı,14 ada üzerini kurulu bu güzel şehri tanıtan yarım günlük kapsamlı panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Nobel Ödülleri’nin verildiği dünyaca ünlü Belediye Sarayı, Wasa Müzesi, Kraliyet Tiyatrosu, Fjallgatan Tepesi, ünlü Liman Bölgesi, Kraliyet Bölgesi (şayet saati denk geldiği takdirde nöbet değişimi) göreceğimiz yerler. Şehir turundan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

26 HAZİRAN 2012 SALI : STOCKHOLM

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra dinlenmek , alışveriş yapmak ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin extra olarak düzenleyeceği dünyaca ünlü Drottningholm Kraliçe Adası turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında tekne ile bir gezinti yapıp, yerel bir rehber eşliğinde Versailles Sarayı’nın Avrupa’daki diğer bir örneği olan Yazlık Kraliyet Sarayı’nın açık olan bölümlerini, bahçelerini dolaşacaksınız. (Sarayın içerisinde ayrıca Osmanlı Padişahları’nın İsveç Kraliyet Ailesi’ne hediye ettikleri tablolar ve çok değerli el işi hediyelerde mevcuttur) Öğleden sonra Stockholm’e dönüş, alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

27 HAZİRAN 2012 ÇARŞAMBA : STOCKHOLM / GEMİ / TALLİN

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra öğleden sonrasına kadar serbest zaman. Daha sonra limana transfer. Akşamüzeri (Gemiye binişte Kopenhag’daki uygulamanın aynısı bu limanda da mevcuttur. Lütfen elzem eşyalarınızı ve çantalarınızı aynen Kopenhag’daki gibi hazırlayıp yanınıza alınız) Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Avrupa Birliği statüsüne yeni geçmiş olan eski bir Sovyetler Mensubu ve dünyada kişi başına 1 adet bilgisayar düşen (bu konuda dünyada tek ülkedir) Baltıkların en güzel şehirlerinden biri olan Estonya’nın başkenti tarihi Tallinn’e hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

28 HAZİRAN 2012 PERŞEMBE : TALLİN

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra geminin Tallinn limanına girmesi ile birlikte gemiden check-out. Ardından limanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce bu güzel ve tarihi şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuzda mağazaları, sanat galerileri, hatıra eşyalar satan küçük dükkanları, cafe ve restoranları ile ünlü ortaçağdan günümüze kadar korunmuş eski şehir bölümü, Toompea Şatosu, Dome Katedrali, Alexander Nevsky Kilisesi ve Eski Yönetim Binası göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek, çevreyi tanımak ve şirin küçük mağazalardan alışveriş yapmak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

29 HAZİRAN 2012 CUMA : TALLİN / HELSİNKİ

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra otelimizden check-out işlemleri gerçekleştirilecektir. Daha sonra özel otobüsümüz ile limana hareket. Silja Line ile yapacağımız 2 saatlik feribot yolculuğunun ardından valizlerimizi alarak liman bölgesinde bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile . Helsinki’deki otelimize transfer olmadan önce panoramik bir şehir turu yapacağız. Bu turumuz esnasında Oyma – Kaya Kilisesi, ünlü Olimpiyat Stadı, Sibelius Anıtı, Parlamento Binası, Senato Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin extra olarak düzenleyeceği Helsinki Körfezinde Yemekli tekne turu’ na katılabilirler. Bu yemekli turda Helsinki’ yi çevreleyen yüzlerce adanın yarattığı mükemmel geometriyi göreceksiniz. Geceleme otelimizde.

30 HAZİRAN 2012 CUMARTESİ : HELSİNKİ / İSTANBUL

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra öğlene kadar serbest zaman. Daha sonra özel otobüsümüz ile havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra (Helsinki Havalimanı’nın free shoplarından peynir, çeşitli konserve Kuzey Denizi balıkları ve oldukça ucuza balık yumurtası – kırmızı ve siyah havyar almanızı öneririz.) THY’ye ait TK 1764 nolu sefer ile 17:40 da İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 21:05 de varış. Turumuzun sonu.

FİYAT TABLOSU:

İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı   : 2299 €

6 Ay Taksitli Fiyatı            : 2506 €

Tek Kişi Farkı      : 899 €

Üçüncü Kişi İndirimi        : 0 €

2 – 11 Yaş Arası  : 2099 €

Vize Ücreti -Normal Pasaport    : 125 €

Vize Ücreti -Yeşil Pasaport          : Yok

Günlük kur bilgisi             : USD ($) : 1.8399     EUR (€) : 2.3004

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

*
İstanbul / Kopenhag – Helsinki / İstanbul arası THY ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri

*Kopenhag / Oslo arası yerel havayolları ile tek yön uçuş ve havalimanı vergisi

*Bergen / Stockholm arası yerel havayolları ile tek yön uçuş ve havalimanı vergisi

*Kopenhag’da 1 gece Scandic Copenhagen Hotel’de , Oslo’da 1 gece Radisson Blu Plaza Hotel, Balestrand’da 1 gece Kviknes Hotel, Bergen’de 1 gece Radisson Blu Hotel, Stockholm’de 2 gece Scandic Hotel Anglais, Tallin’de 1 gece Sokos Hotel Viru, Helsinki’de 1 gece Scandic Hotel Simonketta‘da açık büfe sabah kahvaltıları bazında konaklamalar.

*Kopenhag / Oslo arası yerel havayolları ile tek yön uçuş ve havalimanı vergisi 

*Stockholm / Tallinn arası Silja Line gemisi ile dış kabinlerde geçiş.

*Tallinn / Helsinki arası Silja Line feribotu ile geçiş. 

*Silja Line gemisinde alınacak olan 1 adet açık büfe akşam yemeği (içki ve meşrubat hariç)

*Balestrand, Bergen ve Tallinn’de kalınacak olan otellerde alınacak olan toplam 3 adet akşam yemeği. (Yemeklere içki ve meşrubat dahil değildir.)

*Oslo’dan Bergen’e kadar grubumuz ile birlikte olacak konforlu otobüs.

*Tüm havalimanı ve gemi limanı transferleri.

*Fiyordlarda 2 gece / 3 gün esasına göre özel otobüsümüz ile yukarıda programda belirtilmiş olan katedilecek parkur.

*Tek yön Myrdal – Flam dağ treni bileti 

*Fiyordlar’daki ferry boat geçiş ücretleri.

*Otoban vergileri.

*Kopenhag, Oslo, Bergen ve Stockholm’de yarımşar günlük panoramik şehir turları.

*Bergen’de Flobahn teleferiği ile tepeye iniş ve çıkış bileti.

*Tecrübeli Trio Tour rehberlik hizmetleri.

*Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

*
Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (kuru temizleme, telefon, minibar, vs…)

*Schengen vize ücreti. (Yeşil pasaport sahibi misafirlere vize gerekmemektedir)

*Schengen vizesi gerekli evraklar tamamlandığı takdirde 115 € (kişibaşı) ücret karşılığında acentemiz tarafından alınabilir. 

*Kişi başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.

*ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (Trio Tour’un kendi ofislerinden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz)

**Yurtdışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında yada seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması, v.b gibi durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 80 lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olmak kaydıyla tarafımızdan ücreti mukabilinde yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını, kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık seyahatinizi koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı bilgiyi Trio Tour satış görevlilerinden öğrenebilirsiniz.**70 yaş ve üzeri yolcular için sürprim uygulanır**

                Tur Tarihleri      : 21 Haziran 2012 / 20 Temmuz 2012 / 17 Ağustos 2012

                     Gün Sayısı          : 10

Categories: Yurtdışı Turlar

Leave a Reply


What is 15 + 6 ?
Please leave these two fields as-is:
ÖNEMLİ ! Devam etmek için, Lütfen basit matematik sorusunu cevaplayınız. :-)