24 Haziran – 4 Temmuz

24 HAZİRAN (1.GÜN) : ANKARA-İSTANBUL-LONDRA
Sabah saat 07.00’de Tunus Cad. No:14’te (Aras Kargo önü) buluşma ve havalimanına hareket. Saat 09.00’da Türk Havayollarının TK-2123 seferi ile Ankara’dan İstanbul’a uçuş ve saat 10.05’te İstanbul’a varış. TK-1997 seferi ile saat 12.20’de İstanbul’dan Londra’ya hareket ve 14.25’te varış. Bizi bekleyen aracımızla Londra merkeze hareket ediyoruz. Yapılacak şehir turunda Parlemento Binası, Big Ben Saat Kulesi, Westminster Kilisesi, Trafalgar Meydanı, Hyde Park, St.Paul Katedrali, Buckingham Sarayı, Picadilly Meydanı, Thames Nehri, London Bridge görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra serbest zaman ve geceleme Londra’da bulunan otelimizde.

25 HAZİRAN (2.GÜN) : LONDRA (OXFORD & STRATFORD)
Kahvaltı sonrası serbest gün. Arzu eden misafirlerimizle Ekstra Üniversite kenti Oxford-Stratford turu yapılacaktır. Bu turda ilk önce İngiltere’nin güneydoğu kısmında bulunan, Dünya’nın en köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan, mimarisi, parkları ve kültürel yapısıyla beğeneceğinizi düşündüğümüz Oxford gezisi sonrası Shakespeare’in doğum yeri olan Stratford turu yapılacaktır. Otele dönüş ve serbest zaman. Geceleme Londra’da bulunan otelimizde.

26 HAZİRAN (3.GÜN) : LONDRA (MADAM TUSSAUD & WINDSOR ŞATOSU)
Kahvaltı sonrası serbest gün. Arzu eden misafirlerimizle Ekstra Madam Tussaud & Windsor Şatosu turu yapılacaktır. Nicole Kidman’dan Queen Elizabeth’e, Nelson Mandela’dan Jim Carrey’e, 8. Henry’den Fidel Castro’ya bir çok ünlü ismin mumyasının sergilendiği bal mumu heykel müzesi olan ünlü Madam Tussaud Müzesi ziyaret edilecektir. Balmumundan heykel ustası Marie Tussaud tarafından kurulmuş olan bu eşsiz müzenin ziyareti sonrası, yarım günlük Kraliçenin yazlık şatosu olan Windsor Şatosu gezilecektir. Turumuzda; avluları, sarayları, kiliseleri,köşkleri, içerisinde birçok değerli ressamın eserini barındıran, İngiliz gotik mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz İngiltere’nin en eski yapılarından biri olan Windsor Şatosu görülecektir. Sonrasında otele dönüş ve dinlenme. Geceleme Londra’da bulunan otelimizde.

27 HAZİRAN (4.GÜN) : LONDRA-BATH-BRISTOL-CARDIFF
Kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Londra’nın batısında bulunan Bath şehrine hareket. Romalılar döneminde kaplıca olarak kurulan, 1987’den itibaren UNESCO Dünya Mirasları Listesinde bulunan bu güzel kentte Roma Hamamı ziyaret edilecektir. Ardından İngiltere’nin ticari merkezlerinden biri olan Bristol üzerinden temiz havası ile ünlü Galler’in başkenti Cardiff’e hareket. Varış sonrası otele yerleşme. Akşam yemeği sonrası Geceleme Cardiff’te bulunan otelimizde.

28 HAZİRAN (5. GÜN) : CARDIFF
Kahvaltı sonrası Britanya’nın en fazla yağış alan bölgelerinden biri olan, Galler’in baş ticaret merkezi Cardiff şehir panoramik turumuzda Liman bölgesi ve Cardiff Kalesi (giriş dahil) gezilecektir. Serbest zaman sonrası geceleme Cardiff’te bulunan otelimizde.

29 HAZİRAN (6. GÜN) : CARDIFF-GALLER BÖLGESİ-CHESTER-LIVERPOOL
Kahvaltı sonrası Cardiff’te bulunan otelimizden ayrılıyor ve Galler Bölgesinden Chester’a geçiyoruz. Güney Galler’de Brecon Beacons Milli Parkı sınırlarından güzel manzaralar eşliğinde geçecek, kuzeyde Snowdonia Milli parkı içinde tipik çatı sistemi olan kayrak taşlarının çıkarıldığı Llechwedd Slate Caverns görülüp Chester’a varıyoruz. Tipik evleri, görkemli Katedrali (giriş dahil) ile ünlü Chester’da yapılacak panoramik tur sonrası Liverpool’a hareket. Akşam yemeği sonrası geceleme Liverpool'da bulunan otelimizde.

30 HAZİRAN (7. GÜN) : LIVERPOOL-GÖLLER BÖLGESİ
Kahvaltı sonrası Liverpool şehir turu yapılacaktır. Birleşik Krallıkta önemli bir kültürel merkez konumunda olan, coğrafi konumu itibariyle diğer krallık kentleri arasında en güzel konuma sahip olmasıyla bilinen ve 2008 yılında Avrupa Kültür Başkenti sıfatıyla onurlandırılan Liverpool şehrinde yeni yapılandırılan Liman Bölgesi ve ünlü Beatles topluluğunun ilk konser verdiği klüp görülecektir. Ardından Göller Bölgesine hareket. Otele yerleşme. Akşam yemeği sonrası geceleme Göller Bölgesi’nde bulunan otelimizde.

01 TEMMUZ (8. GÜN) : GÖLLER BÖLGESİ (WINDERMERE)-EDINBURGH
Kahvaltı sonrası Windermere Gölü’nde tekne gezisi yapıldıktan sonra, İskoçya’nın başkenti Edinburgh’a hareket. Ortaçağ ve Georgian dönemlerine ait mimarisiyle Kuzeyin Atinası olarak bilinen Edinburgh’a varış sonrası yapılacak şehir turunda Royal Mile, Edinburg Kalesi (giriş dahil), Kraliçe’nin Sarayı Holyrood, Şehir Katedrali, Belediye Binası, Princess Street ve Rose Street görülecek yerler arasındadır. Geceleme Edinburgh’ta bulunan otelimizde.

02 TEMMUZ (9. GÜN) : EDINBURGH-İSKOÇYA GÖLLER BÖLGESİ-EDINBURGH
Kahvaltı sonrası tam gün doğa harikası İskoçya bölgesinde ünlü Forth Köprüsü, Trossachs ve Loch Lomond, Stirling Kalesi (giriş dahil) gezilecektir. Unutulmayacak manzaralar ve Cesur Yürek (Braveheart) filminin çekimlerinin yapıldığı doğa harikası bu güzel yörede güzel bir gün ardından serbest zaman. Otele dönüş. Akşam arzu eden misafirlerimiz Ekstra “İskoç Folk Müziği eşliğinde akşam yemeği ve eğlencesi” organizasyonuna katılabileceklerdir. Geceleme Edinburgh’ta bulunan otelimizde.

03 TEMMUZ (10. GÜN) : EDINBURGH-DURHAM-YORK
Kahvaltı sonrası Durham’a hareket. Durham’da Katedral ve kısa bir şehir turu sonrası York’a hareket. Tarihi yapıları ve doğasıyla ünlü York şehri ve York Minster (giriş dahil) gezildikten sonra otele yerleşme. Akşam yemeği sonrası geceleme York’ta bulunan otelimizde.

04 TEMMUZ (11. GÜN) : YORK-MANCHESTER-İSTANBUL-ANKARA
Erken kahvaltı sonrası havalimanına gitmek üzere Manchester’a hareket. Havalimanına varış. TK-1994 seferi ile sabah saat 11.20’de Manchester’dan İstanbul’a hareket ve Türkiye saati ile 17.25’te İstanbul’a varış. TK-2174 seferi ile saat 19.00’da İstanbul’dan Ankara’ya hareket. Saat 20.05’te varış. Anılarla dolu gezimizin sonu…

FİYATLAR

EURO

TL

İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı

1990.00

4.756,10

Tek Kişi Farkı

590.00

1.410,10

02-11 Yaş Çocuk Fiyatı (İki Yetişkin Yanında)

1690.00

4.039,10

Tura Dahil Hizmetler
* THY ile Ankara-İstanbul-Londra gidiş Manchester-İstanbul-Ankara dönüş uçuş biletleri ve havalimanı vergileri
* Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri
* Londra (3), Cardiff (2), Liverpool (1), Göller Bölgesi (1), Edinburg (2), York (1) gece olmak üzere toplam 10 gece merkezde 3*superior ve 4* otellerde oda+kahvaltı konaklama
* Cardiff, Göller Bölgesi, Liverpool ve York’ta 4 Akşam yemeği
* Panoramik şehir turları
* Cardiff Kalesi, Chester Katedrali, Edinburgh Kalesi ve Stirling Kalesi, York Minster girişleri dahildir
* Lüks Otobüsler ile programda belirtilen geziler
* Programda belirtilen giriş ücretleri
* Göller Bölgesinde Tekne turu
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Seyahat ve Sağlık Sigortası
* Trio Tour Turizm Hediye çantası

Tura Dahil Olmayan Hizmetler
* Vize Ücreti (170 €) Yeşil pasaporta da vize gerekmektedir.
* Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
* Programda Ekstra ibareli tur ve organizasyonlar
* Tüm kişisel harcamalar
* Bahşişler ve bagaj taşıma hizmetleri
* Uçaklarda ekstra bagaj ücreti
* Belirtilmeyen Müze, Saray ve ören yeri girişleri
* Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)

Ek Notlar
* Belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları ve/veya diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.
* Herhangi bir nedenle yolcunun uçağı kaçırmasından dolayı olabilecek sorunlarda sorumluluk yolcuya aittir.
* Programlardaki uçak yerleri grup olarak alındığı ve biletlendiğinden dolayı uçak biletleriniz tur kalkış tarihinden 2 – 3 gün önce acentemizden teslim edilecektir.
* Turumuza gereken çoğunluk sağlanamadığı takdirde, Trio Tour belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
* Acentemiz, tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategori ve konumlarını aynı tutmak şartı ile değişiklik yapma hakkına sahiptir.
* Acentemizce yapılan Seyahat ve Sağlık sigortası 75 yaşa kadar geçerli olup, 75 yaş üstü misafirlerimiz için yalnızca “Seyahat Acentesi iflası ve mesleki sorumluluk teminatı” verilerek Sigorta Poliçesi düzenlenmektedir.
* Rehberimiz, iklim ve yol şartlarını göz önünde bulundurarak programda değişiklik yapma yetkisine sahiptir.
* Çocuk indirimleri, çocukların 2 yetişkin ile aynı oda da kalması halinde geçerlidir.
* Programda belirtilen Ekstra turların saatleri ve günü değişebilir.
* Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
* Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
* Uçak yolculuğu esnasında bu seyahat için, kişi başı valiz hakkı maksimum 20 kg. ile sınırlıdır. (Kişi başına 46 kg sadece okyanus ötesi uçuşlar için geçerli olup, Amerika içi uçuşlarda bu kural geçerli değildir.) Kabin içerisine kişi başı bir parça eşya alabilirsiniz (max.8kg) Uçak içerisine alacağınız valizinizin ebadı 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) şeklindedir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Trio Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
* Geziye katılabilmek için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaport gerekmektedir.
* Vize gerektiren turlarımızda yıpranmış pasaportla yapacağınız vize başvurunuz kabul edilse ve vizenizi alsanız dahi, sınırdan geri çevrilmeniz mümkündür. Vize gerekmeyen turlarımızda yıpranmış pasaportla bir ülkeye girişte de aynı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden yıpranmış-sayfaları kopmuş veya hasarlı olan pasaportunuzu yenilemenizi öneririz.
* Şirketimiz sizler ile konsolosluk & elçilik arasında aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk – elçiliğin vermediği vizelerden Trio Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize alımından önce kayıt olurken Trio Tour’a yolcunun ödediği meblağ yolcu vize alamadığı veya yolcu seyahate gitmekten vazgeçtiği takdirde iade yapılmaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.
* Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
* Acentemiz Türkiye Seyahat Acentalar Birliği (TÜRSAB) üyesi olup, anlaşmazlık halinde "Türsab Kütahya Çizelgesi" Maddeleri uygulanır.
* Acentemiz olağanüstü (Force Major) durumlar dışında programda belirtilen hizmetleri vermeyi kabul eder.

 

Categories: Yurtdışı Turlar

Leave a Reply


What is 7 + 15 ?
Please leave these two fields as-is:
ÖNEMLİ ! Devam etmek için, Lütfen basit matematik sorusunu cevaplayınız. :-)