23 KASIM 2012 CUMA: İSTANBUL / YENİ DELHİ

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Trio Tour – THY kontuarı önünde saat 16:00 da buluşma. Trio Tour rehberinin misafirlerimize gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından, sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Ardından THY’ye ait TK 716 nolu sefer ile Güney Asya’nın hatta dünyanın en gizemli, en mistik ülkesi olarak bilinen Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’ye saat 18:40 da hareket. Geceleme uçakta.

24 KASIM 2012 CUMARTESİ: YENİ DELHİ / JAIPUR 

Yaklaşık 5 saat 30 dakikalık bir uçuştan sonra yerel saat ile 04:00 de Yeni Delhi’ye varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Jaipur’a hareket. Yaklaşık 5 saat sürecek bir yolculuktan sonra otele varış. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Öğleden sonra, “Pembe Şehir” olarak bilinen Jaipur şehrini tanıtan bir tur yapacağız. Maharaja Jai Singh II (1693-1743) tarafından kurulan Jaipur şehri Rajasthan eyaletinin başkentidir. Üzerlerinde surlar ve kaleler bulunan tepelerle çevrili olan Jaipur, kafesli pencereli ve pembe boyalı evleriyle özellikle güneşin batışında sihirli bir atmosfere bürünür. Jaipur ve çevresi sonsuz bir müze gibi olmasının yanında sayısız el işleri de sunmaktadır. Bu turumuzda City Palace, Hawa Mahal, Jantar Mantar görülecek yerler arasındadır. Bugün bir Jaipur Maharacasının  halen yaşamakta olduğu küçük bir bölümü dışında bir müzeye dönüştürülmüş olan City Palace surlarla çevrili ve şehrin yedide birini kaplayan bir bölge içinde yer almaktadır. Müzede görülmesi gereken yerler arasında Tekstil ve Kostüm Müzesi, Sanat Galerisi, Chandra Mahal, Mubarak Mahal ve Divan-ı Has bulunmaktadır. Jaipur’un en tanınmış yapılarından biri olan Hawa Mahal, saraydaki kadınların dışarıdan görülmeden dışarıyı seyredebilmeleri için kumtaşından inşa edilmiştir ve 1000 adet penceresi bulunmaktadır. Üzerindeki pirinç fırdöndüler nedeniyle 1960 lara kadar rüzgar sarayı adı ile anılmıştır. Turdan sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

25 KASIM 2012 PAZAR: JAIPUR (AMBER KALESİ)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra eski idari merkezi olan Amber Kalesine gideceğiz. (Burası 1788 yılına kadar eyaletin yönetim yeri olmuştur) Jaipur’dan 11 km uzaklıkta bir tepenin yamacına kurulmuş olan bu kale Rajput mimarisinin en önemli örneklerinden biridir. Saray ilk olarak Raja Man Singh tarafından kurulmuş, ilaveler Sawai Jai Singh tarafından yaptırılmıştır. Filler üstünde yükselerek çıkılan saray içinde Divan-ı Avam, Divan- ı Has ve kafesli pencereleri ile saray kadınlarının saray içindeki önemli olayları seyredebildikleri Sukh Niwas ve Jai Mandir (Zafer Tapınağı) ayrıca ışıldayan aynaları ile ünlü Şiş Mahal’i göreceğiz. Turdan sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

26 KASIM 2012 PAZARTESİ: JAIPUR / AGRA

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Agra’ya hareket. Yaklaşık 6 saat sürecek bir yolculuktan sonra otele varış. Odaların dağılımından sonra kısa bir süre dinlenmek için serbest zaman. Akşamüzeri, Agra şehrini tanıtan güzel bir tur yapacağız. Bu tur esnasında dünyanın en meşhur yapılarından biri olan Taj Mahal’i ziyaret edeceğiz. Agra’da bulunan birçok eser 16. ve 17. yüzyıllarda burayı başkentleri yapan Mughal İmparatorluğu döneminde yapılmıştır. Kent, Tanrı Krişna ile ilişkilendirilen ve Agra kadar eski Mathura ve Brindavan kentlerine menderes yaparak ilerleyen Yamuna Nehri kıyısına kurulmuştur. Ortaçağdaki yapısını korumuş olan Agra’nın dar sokaklarındaki mağazalarda gümüş ve altın süslemeler örneğini Taj Mahal’in duvarlarında da görebileceğiniz yarı değerli taşlarla süslenmiş mermer eşyalar gibi yerel el işlerini bulabilirsiniz.

Taj Mahal:Hindistan’ın sembolü haline gelmiş olan Taj Mahal, Mughal İmparatoru Şah Cihan tarafından eşi Mümtaz Mahal için yaptırdığı mermerden bir şiir gibi Yamuna Nehrinin kenarında tüm ihtişamı ile yer almaktadır. Tamamıyla beyaz mermerden inşa edilmiş olan Taj Mahal’in duvarları Pietra Dura olarak adlandırılan ve mermerin oyularak içine yarı değerli taşların yerleştirilmesinden oluşan süslerle kaplıdır.

Turdan sonra otelimize dönüş. Dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

27 KASIM 2012 SALI: AGRA / DELHI / VARANASI

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra özel otobüsümüz ile Yeni Delhi Havalimanı’na hareket. Hindistan Yerel Havayolları ait SG 114 nolu sefer ile 14.10 da Hindu Dini’nin Mekkesi diye tabir edilen ve Hindu Hacıların dünyanın her yerinden akın akın geldikleri Varanasi’ye hareket. (İngilizler döneminde ismi Banaras olarak değiştirilmiş olan Varanasi ismini kuzeyinden geçen Varuna ve güneyinden geçen Assi isimli çaylardan almıştır. Şehrin en eski ismi ışık şehri anlamına gelen Kashi’dir. Tanrı Şiva’ya adanmış olan kent Hindular için olduğu kadar, 7. 11 ve 23.Tirthankar’ın burada doğmuş olması nedeniyle Jainler için de kutsaldır. Kent tapınmak, meditasyon yapmak ve arınmak için dünyanın her tarafından gelen hacıların buluşma yeridir.) 15:45 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce Varanasi’yi tanıtan turumuza başlayacağız. Bu turumuz esnasında Hindular tarafından kutsal olarak kabul edilen Ganj Nehri kıyılarındaki dini törenlerin yapıldığı ve arınmaların gerçekleştiği ghatlar, Alamgir Camii, Durga, Vishvanat, Bharat Mata tapınakları sayılabilir. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

28 KASIM 2012 ÇARŞAMBA: VARANASI / KATHMANDU

Sabah çok erken kalkmak suretiyle kutsal nehir Ganj’da tekne turu. Tekne turumuz esnasında Hindu’ların nehirde kendilerini yıkayarak nasıl akladıklarını ve Ghat’ların ölülerini nasıl yaktıklarını, ayrıca 24 saat devamlı surette yanan bir odun ateşini göreceksiniz. Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel otobüsümüz ile Varanasi Havalimanı’na hareket. Hindistan Yerel Havayolları ait AI 251 nolu sefer ile 12.30 da günümüzde eskiden dünyadaki tek Hindu Krallığı olan ve 2008 yılında Cumhuriyet rejimine geçen Nepal’in başkenti Kathmandu’ya uçuş. Saat 13:40 da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Kral Prithi Narayan Shah tarafından 18.yy da kurulan dünyadaki tek Hindu Krallığı Nepal’in başkenti Kathmandu dünyanın damı sayılan dağ sırası Himalayalar’daki bir vadiye kurulmuştur. Tanrılarla ölümlülerin birbirine karıştığı yer olarak adlandırılan Nepal Krallığı, dünyada bir eşi olmayan manzaraları ve konuksever insanlarıyla, komşuları Çin, Hindistan ve Tibet’in en iyi özelliklerini almış gibidir)

29 KASIM 2012 PERŞEMBE: KATHMANDU

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra bir açık hava müzesi olan Kathmandu turumuza, kendine has bir mimariye sahip saraylar, tapınaklar ve çeşitli binalardan oluşan 48 yapının bulunduğu Durbar Meydanı’ndan başlayacağız. Yerel halkın yaşayan bir tanrıça olduğuna inandıkları bir genç kızın avluya bakan bir pencerede görüldüğü Kumari Bhal yani Yaşayan Tanrıça tapınağından sonra Durbar Meydanı’na hakim ve Kral Pratap Mall tarafından 17.yy.da inşa ettirilmiş olan Hanuman Dhoka (Maymun Tanrı Kapısı) Sarayı’nı göreceğiz. Bu sarayın girişinde Ramayana Destanındaki tanrılardan biri olan maymun tanrı Hanuman’ın heykeli bulunmaktadır. Yine aynı meydanda üzerindeki erotik kabartmaları ile ünlü 3 katlı Shiva Parvati tapınağını göreceğiz. Ardında Swayambhunath ziyareti. Öğleden sonra ise Kathmandu’nun kardeş şehri olarak görülen ve ismi adanmışlar şehri anlamına gelen Bhadgaon’a hareket. Vadideki en büyük üçüncü şehir olan Bhadgaon’un 9.yy.da Kral Anda Deva tarafından kurulduğu düşünülmektedir. Şehir içindeki yapılarda görülen eşsiz güzellikteki taş kesme ve ahşap oyma işçilikleri 17 yy.da Kral Bhupantindra Mallas zamanından kalmadır. Daha sonra kutsal Bagmati Nehri kıyısındaki Shiva’ya adanmış Pashupatinath Tapınağını ziyaret edeceğiz. Turdan sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

30 KASIM 2012 CUMA: KATHMANDU / YENİ DELHI 

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra bir gün öncesinden geriye kalan ve görülmesi gereken yerlerden biri olarak kabul edilen 5.yy’da yapıldığına inanılan Nepal’de ki en eski ve en büyük yapı olan Bodnath Stupa ziyaretini gerçekleştireceğiz. Bu Stupa dünyanın en büyüğü olmakla beraber, Kral Mana Deva burasını 5.yy.da günahlarının tarziyesi için sekizgen şekilde inşa ettirmiştir. Turdan sonra özel otobüsümüz ile Kathmandu Havalimanı’na hareket. Hindistan Yerel Havayolları ait 9W 261 nolu sefer ile 15.40 da Yeni Delhi’ye hareket ve 17.35 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

01 ARALIK 2012 CUMARTESİ: YENİ DELHİ

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Mughal İmparatorluğunun görkeminin ve gücünün bir göstergesi olan 1648 yılında Şah Cihan zamanında tamamlanan Kızıl Kale ile yine Şah Cihan döneminde yaptırılan Hindistan’ın en büyük camisi Jama Mescid’i göreceğimiz eski Delhi turunu yapacağız. Ardından, Hint Ulusunun babası sayılan Mahatma Gandhi’nin sade kabrini ziyaret edeceğiz. Öğleden sonra Yeni Delhi şehrini daha yakından tanıyacağınız şehir turumuza başlayacağız. Başkent Delhi alt kıtanın en büyük şehirlerinden biri olarak tarih boyunca tam 7 kez kurulmuştur. Günümüz Delhi’si yeni ve eskinin iç içe yaşadığı bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeni şehir, İngiliz Raj tarzına uygun olarak Sir Edmund Lutyens tarafından tasarlanmıştır. Turumuz, Tanrı Vishnu’ya adanmış olan ve Hindistan’ın en zengin iş adamları tarafından yaptırılmış Laxminarayan Tapınağını (Birla Mandir) ziyaret ile başlayacak. Ardından birinci dünya savaşında ölen 85.000 Hintli askerin anısına dikilen Zafer Takı (India Gate) ziyareti ile devam edecek turda, ulusal günlerde geçit törenlerinin yapıldığı geniş Raj Path ve sonundaki Hindistan Devlet Başkanının resmi konutu olan Rashtrapati Bhawan göreceğimiz yerler. İçindeki 75 netre yüksekliğindeki Zafer Kulesi ve yüzyıllardır paslanmadan duran demir kolon ile ünlü Qutub Minar’da görülecek yerler arasındadır. (Bir inanışa göre arkanız dönük olarak kollarınızı demir kolonun etrafında birleştirmeyi başarabilirseniz dileğiniz gerçekleşmektedir). Turdan sonra otelimize dönüş. Dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

02 ARALIK 2012 PAZAR: YENİ DELHİ / İSTANBUL

Sabaha karşı paket olarak alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra THY’ye ait TK 717 nolu sefer ile saat 05:10 de İstanbul’a hareket. Aynı gün yerel saatle 09:10 da varış. Turumuzun sonu.

FİYAT TABLOSU:

İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı   : 2499 €

6 Ay Taksitli Fiyatı            : 2724 €

Tek Kişi Farkı      : 799 €

Üçüncü Kişi İndirimi        : 50 €

2 – 11 Yaş Arası  : 2299 €

Vize Ücreti -Normal Pasaport    : 80 Euro

Vize Ücreti -Yeşil Pasaport          : 80 Euro

Günlük kur bilgisi             : USD ($) : 1.8399     EUR (€) : 2.3004

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

*İstanbul / Delhi / İstanbul arası THY ile ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti.

*Delhi / Varanasi / Kathmandu / Delhi arası yerel havayolları ile tek yön iç hat ekonomi sınıfı uçak biletleri.

*Havalimanı Vergileri.

*Jaipur’da 2 gece Hotel Le Meridien’de, Agra’da 1 gece Hotel Wyndnam Grand’de, Varanasi’de 1 gece Hotel Radisson’da, Kathmandu’da 2 gece Soaltee’da, Delhi’de 2 gece Hotel Lebua veya bir benzeri otellerde konaklama.

*Delhi’de otelden geç check-out

*Otellerde alınacak olan açık büfe kahvaltılar ve tüm açık büfe akşam yemekleri (içecekler ve meşrubatlar hariç)

*Programda belirtilen tüm turlar.

*Delhi / Jaipur / Agra / Delhi arası özel otobüs ile transferler.

*Programın otobüs ile yapılan kısmında eyalet geçiş vergileri.

*Müze girişleri.

*Mevcut hizmet vergisi.

*Havaalanlarında ve otellerde valiz taşıma ücretleri.

*Delhi’de bir adet misafirlerimiz için Yoga Dersi.

*Lokal acenta tarafından verilecek olan veda hediyesi.

*Otellerde ve havalimanlarında valiz taşıma ücretleri.

*Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (belirli limitler dahilinde)

*Tecrübeli Trio Tour rehberlik hizmetleri.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

*Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar. (bar, minibar, kurutemizleme, v.s….)

*Hindistan ve Nepal vize ücretleri. (Nepal vizesi ülkeye girişte alınır. Vize ücretini yolcu kendisi öder.(Yaklaşık 25USD) Nepal vizesi için yanınızda mutlaka 2 adet vesikalık fotoğraf bulundurunuz)

*Müze girişlerinde ilave alınan fotoğraf makinesi ve kamera ücretleri.(Kişi başına sadece birkaç Amerikan Doları’dır)

*Yaklaşık kişi başına 30 USD tutan ve yerel rehberleri ile yerel şoförlere verilecek olan bahşişler.

*Kişi başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.

                Tur Tarihleri       :              23 Kasım 2012

                Gün Sayısı           :              10

Categories: Yurtdışı Turlar

Leave a Reply


What is 7 + 4 ?
Please leave these two fields as-is:
ÖNEMLİ ! Devam etmek için, Lütfen basit matematik sorusunu cevaplayınız. :-)