15 ARALIK 2012 CUMARTESİ:İSTANBUL / MADRİD / RİO DE JANEİRO

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Trio Tour – Iberia İspanyol Havayolları kontuarı önünde sabaha karşı saat 04:00 ’de buluşma. Trio Tour rehberinin misafirlerimize gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından, sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Daha sonra IB 3763 nolu sefer ile 06:55 de Madrid’e hareket ve yerel saat ile 10:15 de varış. Burada yapılacak kısa bir aktarmanın ardından IB 6025 nolu sefer ile 12:00 de Güney Amerika Kıt’a sının turizm mabedi olarak bilinen ve dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Rio de Janeiro’ya hareket ve yerel saat ile 19:40 da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam arzu edenler rehberleri ile birlikte Copacabana Plajında yürüyüşe çıkabilir yada plaj yolu üzerinde kurulan otantik pazardan el işi eşyalar yada oldukça ucuza yağlı boya tablolar satın alabilirler. Geceleme otelimizde.

16 ARALIK 2012 PAZAR:RİO DE JANEİRO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra bu güzel şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Silva Köprüsü, Guana Bara Körfezi, Dünyaca ünlü Copa Cabana ve Ipanema Plajları, Maracana Stadyumu, Katedral, Şehir Tiyatrosu, Corcovado, Kraliyet Sarayı, Güzel Sanatlar Müzesi, Milli Kütüphane, Vargas Caddesi göreceğimiz yerler. Bununla birlikte Rio’nun iki tepesinden biri olan Sugar Loaf Tepesine çıkacağız. Turdan sonra dünyanın en büyük değerli taş üreticilerinden biri olan Brezilya’nın en büyük mücevher fabrikasını ve mağazasını gezeceğiz. Turdan sonra serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği yarım günlük Corcovado turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Rio’nun sembolü olmuş tepedeki ünlü İsa Heykelini görecek ve İsviçreliler tarafından yapılmış olan ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Akşam ise arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği yerel bir restoranda alınacak akşam yemeğinin ardından dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan ve adı ülke ile özdeşleşmiş Plataforma’da Samba programına iştirak edebilirler. Geceleme otelimizde.

17 ARALIK 2012 PAZARTESİ:RİO DE JANEİRO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği yemekli ve kesinlikle kaçırılmamasını tavsiye ettiğimiz Tropik Adalar turuna iştirak edebilirler. Bu turumuzda Rio de Janeiro şehrinin dışına çıkıp, Sepetiba Körfezi’ne giderek, körfezden gulet tarzı tekneler ile denize açılacak, önce bu bölgede bulunan adaların etrafından geçecek, arada yüzme molası verecek, daha sonra bu bölgede bulunan özel adalardan birine yanaşarak denize girecek açık büfe öğle yemeği alacak, ağaçların gölgesindeki hamaklarda keyif çatacaksınız. (Çok keyif alacağınızı garanti ettiğimiz bu turun gerçekleşebilmesi hava şartlarına bağlıdır. Bu adalar Hürriyet Gazetesi’nin seyahat ekinde çıkmış ve Brezilya’nın en iyi hizmet veren özel adaları ödülünü almıştır.)Yaklaşık 8 saat kadar sürecek olan bu turda mutlaka yanınıza havlu, mayo, t-shirt ve tekne de rüzgara maruz kalmamanız için bir hırka veya sweat shirt alınız. Geceleme otelimizde.

18 ARALIK 2012 SALI:RİO DE JANEİRO / İGUAÇU ŞELALELERİ

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra Webjet Havayolları’na ait WJ 5748 nolu sefer ile dünyanın en büyük 3 şelalesinden biri olan Iguaçu Şelalelerine saat 10:34 de hareket ve 12:28 de varış. (Bazen Rio / Iguaçu arasında uçan iç hat uçakları Curitiba adlı şehre kısa süreli olarak iniş yapıp yolcu indirip bindirerek yoluna devam etmektedir.) Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra kısa bir süre dinlenmek için serbest zaman. Daha sonra milli park içerisinde bulunan Iguaçu Şelalelerini tanıtan, yürüyerek bir tur yapacağız. (yanınıza bol miktarda fil alınız ve makinelerinizi şarj ediniz) Akşamüzeri ise kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ettiğimiz ve hayatınızın en güzel tecrübelerinden biri olarak değerlendirebileceğimiz zodiac ile Parana Nehri ve Jungle turuna ekstra olarak katılabilirsiniz. (bu tura iştirak ederken yanınıza yedek olarak şort, tişört ve havlu alınız, yanınızda kesinlikle değerli eşyalarınızı götürmeyiniz) Geceleme otelimizde.

19 ARALIK 2012 ÇARŞAMBA:İGUAÇU ŞELALELERİ

Kahvaltıdan sonra dinlenmek ve otelimizin havuzundan ve diğer fasilitelerinden faydalanmak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Güney Amerika’nın en fakir ülkelerinden biri olan ve Dünya Kupası finallerine parasızlık yüzünden milli takımlarını gönderemeyerek dünyanın ilgisini çeken ve çeşitli yardımlarla bu büyük turnuvaya katılabilen Paraguay’ın Del Este şehri Turu’na katılabilirler. Otelimizden yaklaşık 45 dakika uzaklıkta olan Del Este şehri vergiden muaf bir alışveriş şehri olup, dünyanın en büyük 5 pazarından biridir. Günlük ticaret hacmi yaklaşık 50 milyon Dolar olan bu şehirde ticaret göçmen olarak buraya yerleşmiş Filistinlilerin, Suriyelilerin, Musevilerin, Brezilyalıların, Japonların ve Çinlilerin elindedir. Bu ilginç turdan sonra otelimize dönüş. (Bu tur için özel izin alınması gerekmektedir, zira Paraguay Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır ve Türkiye ile Paraguay arasında herhangi bir diplomatik ilişki olmadığından ötürü bazen ülkeye giriş isteği yetkili makamlarca reddedilebilmektedir .Dolayısıyla bu turun gerçekleşememesi durumunda gerek Trio Tour gerekse ne Trio Tour rehberi ne de yerel rehber sorumlu değildir.) Akşam ise arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği zengin açık büfe yemekli Iguaçu Geceleri adlı Raffa Inn yemekli show programına katılabilirler. Bu yemek esnasında 5 Latin Amerika ülkesinin harikulade folklorik danslarını izleyeceksiniz. Geceleme otelimizde.

20 ARALIK 2012 PERŞEMBE:İGUAÇU ŞELALELERİ / BUENOS AİRES

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel otobüsümüz ile 3 ülkeyi birbirinden ayıran dostluk köprüsünden sınırı geçerek Arjantin tarafındaki havalimanına transfer. (Brezilya / Arjantin / Paraguay) (Pasaport işlemleri sınırda yapılmakta olup sınırı geçerken otobüs değiştirmek gerekebilir.) Check-in işlemlerinden sonra LA 4023 nolu sefer ile 11:40 da kıt’a nın Barcelona’sı diye adlandırılan, tangolar diyarı, Arjantin’in başkenti Buenos Aires’e hareket ve 13:35 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce bu güzel şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında San Martin Alanı, Avenida Julio 9, Obelisk, Casa Rosada, Palermo parkı, San Thelmo, La Recoletta, Eva Peron’un mezarı, Florida alışveriş caddesi, Pilar Kilisesi, eski ve yeni limanların bulunduğu La Boca, Metropolitan Katedrali, Kongre Sarayı, ve Colon Tiyatrosu göreceğimiz yerler. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği yemekli gece ışıklar altında Puerto Madero & La Recoletta turuna katılabilirler. Bu turumuzda Buenos Aires’in en önemli iki bölgesini ışıklar altında görecek (Puerto Madero eski metruk bir liman bölgesi olup daha sonra büyük paralar harcanarak çok güzel restoranların, pubların, barların açıldığı muhteşem bir bölge olmuştur. La Recoletta ise Buenos Aires gece hayatının kalbinin attığı yer olmakla beraber şehrin Paris kesimi diye adlandırılır. Bu bölgede çok lüks evler, butikler, cafeler ve barlar bulunmaktadır) Bölgede bulunan çok güzel bir yerel restoranda Arjantin usulü yemek yiyeceksiniz. Geceleme otelimizde.

21ARALIK 2012 CUMA:BUENOS AİRES

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Alışverişlerinizi Buenos Aires’in en ünlü alışveriş bölgesi olan, trafiğe kapalı Parque Florida’da yapabilirsiniz. (Galerias Pacifico Alışveriş Merkezi) Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Delta / Tigre turuna iştirak edebilirler. Bu turumuz esnasında Buenos Aires’in Rio de la Plata Nehri kıyılarına kurulmuş olan yerleşim bölgelerini, El Turco diye bilinen Carlos Menem’in ikametgahını görecek, tekne ile nehirde gezecek, Buenos Aires’in şehir dışındaki en güzel yerlerini göreceksiniz. Turdan sonra otelimize dönüş ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam ise kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ettiğimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Tango’nun anavatanı Arjantin’in eski  bir Tango evinde Yemekli Tango Show programına katılabilirsiniz. Bu tango evleri tarihi özelliklere sahip olup, Arjantin’in milli dansı olan Tango’yu Buenos Aires’te en güzel şekliyle icra eden mükemmel ambiansa sahip yerlerdir. Geceleme otelimizde.

22 ARALIK 2012 CUMARTESİ:BUENOS AİRES

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği yemekli ve kesinlikle kaçırılmamasını tavsiye ettiğimiz Gaucho Kowboyları turuna katılabilirler. Dünyanın 1 numaralı Kırmızı Et ihracatçısı konumunda olan Arjantin’in kültüründe çok önemli bir yere sahip olan Gaucho ‘ların (Yerel Çobanlar)  yaşamına kısa da olsa tanık olacağınız bu turda Buenos Aires dışında çok güzel bir çiftliğe gideceğiz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuğumuz sırasında Arjantin’in verimli tarım alanları ve hayvan çiftliklerini göreceksiniz. Çiftlikte ücretsiz ata binebilir , yemyeşil çimlerinde güneşlenebilirsiniz. Arjantin usulü güzel bir öğle yemeğinin ardından Gaucholar’ın at üstünde hünerlerini sergilediği çok güzel bir şov seyredeceğiz. Güzel bir günün ardından öğleden sonra Buenos Aires’e dönüşte alışveriş yapmak için serbest zaman. Geceleme otelimizde

23 ARALIK 2012 PAZAR:BUENOS AİRES / SANTİAGO DE CHILE

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. (bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir) Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Güney Amerika Kıt’a sının Pasifik Okyanusu’na sahili olan tarihi, kültürü ve şaraplarıyla ünlü And Dağları’nın vatanı Şili’nin başkenti Santiago’ya LA 4644 nolu sefer ile 10:40 da hareket ve 13:00 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce Santiago de Chile’yi tanıtan yarım günlük panoramik bir şehir turu yapacağız. Bu turumuz esnasında Konvansiyon Merkezi, Pinochet’in Eski Sarayı, Saray Meydanı, Eski Pazar, Atatürk Meydanı ve Heykeli, San Cristobal tepesi, O’Donnell Caddesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Turdan sonra otelimize transfer, odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam arzu edenler bar ve pubların bulunduğu Avenida de Suecia’ya gidip eğlenebilirler ya da rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ve genelde Santiago’ya gelen her turistin gittiği yemekli, eğlenceli ve müzikli ünlü Şili Folklorik Gecesi turuna katılabilirler. Özellikle bu geceden çok keyif alacağınıza eminiz. Geceleme otelimizde.

24 ARALIK 2012 PAZARTESİ:SANTIAGO DE CHILE

Sabah kahvaltısından sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük Pasifik Okyanusu kenarındaki ünlü sayfiye şehirleri ve şu anda Şili Parlamentosu’nun da bulunduğu yer olan Valparaiso ve Vina del Mar (her ikisi de ayrı şehirlerdir) turlarına katılabilirler. Bu tur esnasında yeryüzünde eşi benzeri olmayan ünlü tatil cenneti ve balayı adası olarak bilinen Paskalya Adaları’na ait binlerce yıl öncesinden kalmış kalıntıların bulunduğu Fonck Müzesini, bir benzeri Zürih’te bulunan çiçeklerden yapılmış meydan saatini, devlet başkanının yazlık konutunu görecek deniz kenarındaki onlarca balık restoranından birinde lezzetli okyanus balıklarını test edebileceksiniz. Bu aktivitelerin yanında ayrıca Valparaiso’da panoramik tepeye çıkarak otantik eşyalarla birlikte ünlü lama yününden yapılmış pançolardan satın alabilirsiniz. Akşam üzeri otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

25 ARALIK 2012 SALI:SANTIAGO DE CHILE / MADRID

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Iberia İspanyol Havayolları’na ait IB 6830 nolu sefer ile 14:05 de Madrid’e hareket. Geceleme uçakta.

26 ARALIK 2012 ÇARŞAMBA:MADRİD / İSTANBUL

Sabah yerel saat ile 06:55 de Madrid’e varış. Burada yapılacak bir aktarmadan sonra IB 3760 nolu sefer ile 10:55 de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 15:55 de varış. Turumuzun sonu.

FİYAT TABLOSU:

İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı   : 2999 €

6 Ay Taksitli Fiyatı            : 3269 €

Tek Kişi Farkı      : 999 €

Üçüncü Kişi İndirimi        : 50 €

2 – 11 Yaş Arası  : 2799 €

Vize Ücreti -Normal Pasaport    : Yok

Vize Ücreti -Yeşil Pasaport          : Yok

Günlük kur bilgisi             : USD ($) : 1.8399     EUR (€) : 2.3004

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

*İstanbul / Madrid / Rio de Janeiro –Santiago de Chile  / Madrid / İstanbul arası Iberia İspanyol Havayolları ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti.

*Iberia İspanyol Havayolları ve yerel havayollarının havalimanı ve güvenlik vergileri.

*Rio de Janeiro / Iguaçu / Buenos Aires / Santiago de Chile  arası yerel havayolları ile tek yön uçuşlar.

*Rio de Janeiro’da 3 gece Hotel Windsor Excelsior’da , Iguaçu’da 2 gece Golden Tulip Foz’da, Buenos Aires’de 3 gece Hotel Intercontinental’de, Santiago’da 2 gece Crowne Plaza Hotel’de veya bir benzeri otellerde yatak kahvaltı bazında konaklamalar.

*Rio de Janeiro’da Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri.

*Iguaçu’da Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri.

*Buenos Aires’te Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri.

*Santiago’da Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri.

*Her şehirde yarımşar günlük panoramik şehir turu. (Iguaçu’da şelale turu yürüyerek yapılmaktadır.)

*Iguaçu’da Brezilya tarafından Arjantin tarafına özel otobüs ile sınır geçişi.

*Programda gün be gün belirtilen tüm turlar (ekstra turlar hariç)

*Tüm havalimanı / otel / havalimanı transferleri.

*ERV yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (belirli limitler dahilinde)

*Yerel rehberlik hizmetleri.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

*Programda belirtilmemiş olan yemekler.

*Kalınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, minibar, kurutemizleme,v.b)

*Kişi Başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.

                Tur Tarihleri      : 15 Aralık 2012

                Gün Sayısı          : 12

Categories: Yurtdışı Turlar

Leave a Reply


What is 6 + 8 ?
Please leave these two fields as-is:
ÖNEMLİ ! Devam etmek için, Lütfen basit matematik sorusunu cevaplayınız. :-)