16 – 21 AĞUSTOS 2012

16 AĞUSTOS (1.GÜN) : ANKARA – İSTANBUL – PODGORICA – DUBROVNİK
Sabah saat 08.00’de Tunus Cad. No:14’te (Aras Kargo önü) buluşma ve havalimanına hareket. Saat 10.00’da TK-2109 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a uçuş. Saat 11.05’te varış. Saat 12.30’da TK-1085 sefer sayılı uçak ile Podgorica’ya uçuş ve 13.15’te varış. Ardından Hırvatistan’ın eşsiz kenti Dubrovnik’e hareket. Varışta yürüyerek yapılacak turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic’in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği sonrası geceleme Dubrovnik’te bulunan otelimizde.

 

17 AĞUSTOS (2. GÜN) : DUBROVNİK – TROGİR – SPLİT
Kahvaltı sonrası muhteşem Adriyatik Sahil yolu takip edilerek Trogir’e gidiş. Bu şirin ve tarihi Dalmaçya beldesi, UNESCO Dünya Mirasları listesindedir. Burada Şehir Kapısı, St Lovro Katedrali, Saat Kulesi, Mahkeme Binası, Kamerlengo Kalesi, cafe, bar ve restaurantları ile sahil görülecek yerler arasındadır. Köprüden yürüyerek geçeceğimiz şirin ve minik Ciovo Adası ise herkesin gönüllerini fethedecektir. Daha sonra Split’e gidiş, 1700 yıllık Diocles sarayından geriye kalan iç şehir dokusunu bronz, demir, altın ve gümüş kapıları, Vestibu Peristil, mozole, Jüpiter Tapınağı, yol verin geçeyim sokağını gezip otelimize yerleşme. Akşam yemeği sonrası geceleme Split’te bulunan otelimizde.

 

18 AĞUSTOS (3. GÜN) : SPLİT – PLİTVİCE MİLLİ PARKI
Kahvaltı sonrası 1949’da kurulan Hırvatistan’ın en eski Milli parkı olan ve 1979’da UNESCO tarafından koruma altına alınmış Plitvice Milli Parkı’na gidilecektir. 300 km’lik alanı kaplayan bu Milli Park’ta ard arda sıralanan göller ve Şelalelerden bazıları görülecek ve tekne turu yapılacaktır. Akşam yemeği sonrası geceleme Plitvice Milli Parkında bulunan otelimizde.

                                        

19 AĞUSTOS (4. GÜN) : PLİTVİCE MİLLİ PARKI – ZAGREB                  
Kahvaltı sonrası Zagreb’e hareket. 19. yüzyıl mimarisi, kültürel özellikleri, tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile beklentilerinizden çok daha güzel bir kent olan Zagreb, aynı zamanda eğlenceli hayatı ile de ünlüdür. Zagreb'in görülmesi gereken en önemli yerleri Ortaçağ özellikleri ile Yukarı Şehir (Kaptol) bölgesindedir. Büyüleyici güzellikteki Zagreb'de, öncelikle Mirogoj Park Mezarlığı'nı ve burada bulunan heykelleri, Zagreb Katedralini, Dolac Pazarı'ını, Zagreb'in sembolü St. Mark Kilisesi'ni, Lotrseak Kulesi’ni, St Catherine Kilisesi'ni gezeceğiz. Taş Kapı'da ise dileyen misafirlerimiz dilekleri için mum yakabilirler. Dünya'da sadece Zagreb'te öğle saati Lotrscak tepesinden atılan top ile duyurulmaktadır. At nalı şeklinde birçok güzel parkı ile ünlü olan Zagreb'in en ünlü aynı zamanda da Avrupa'nın en eski parkı olan Maksimir'i gezeceğiz. Arkeoloji Müzesi, Ulusal Müze, Hükümet binaları da göreceğimiz önemli yerlerden bazılarıdır. Akşam yemeği sonrası geceleme Zagreb’te bulunan otelimizde.

 

20 AĞUSTOS (5. GÜN) : ZAGREB- RİJEKA – ZAGREB
Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle Ekstra Tam günlük Öğle Yemekli Rijeka Turu yapılacaktır. Bu turumuzda, Kvarnerler Körfezi manzarası eşliğinde Rijeka'ya yaklaşık 3 saat süren bir yolculuk ile ulaşıyoruz. Rijeka, tarihten bugüne bir liman kenti olarak her zaman önemini korumuş, ılıman iklimi, mimari güzellikleri, turistik, kültürel ve sanatsal etkinlikleri ile bir cazibe merkezidir. Rijeka'ya varışımızla birlikte panoramik şehir turunda; Meydan, Çarşı, Kilise, Liman ve diğer önemli binaları gezeceğiz. Ardından, alışveriş için serbest zaman. Öğle yemeğinin ardından Zagreb'e transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği sonrası geceleme Zagreb’te bulunan otelimizde.

 

21 AĞUSTOS (6. GÜN) : ZAGREB – İSTANBUL – ANKARA
Kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Saat 11.10’da TK-1054 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a uçuş. 14.10’da İstanbul’a varış. Saat 16.00’da TK-2162 sefer sayılı uçak ile Ankara’ya uçuş. 17.05’te varış. Anılarla dolu gezimizin sonu…

 

FİYATLAR

EURO

TL

İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı

1090.00

2.605,10

Tek Kişi Farkı

250.00

597,50

02-11 Yaş Çocuk Fiyatı (İki Yetişkin Yanında)

950.00

2.270,50

 

Tura Dahil Hizmetler
* THY ile Ankara-İst-Podgorica gidiş, Zagreb-İstanbul-Ankara uçak bileti ve havalimanı vergileri
* Tüm havalimanı transferleri
* 5 gece 4* Otellerde kahvaltılar dahil konaklama
* 5 akşam yemeği
* 6 gün Podgorica-Zagreb arası otobüs yolculukları
* Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları
* Tüm belirtilen geziler
* Plitvice Milli Parkı giriş ücretleri
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Tekne Turu
* Seyahat ve Sağlık Sigortası
* Trio Tour hediye çantası

 

Tura Dahil Olmayan Hizmetler
* Programda belirtilmeyen öğle yemekleri
* Tüm kişisel harcamalar, bahşişler-bagaj taşıma hizmetleri
* Ekstra ibareli programlar
* Müze, Saray ve ören yeri girişleri
* Yurt dışı çıkış harcı (15TL)

 

Ek Notlar
* Belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları ve/veya diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.
* Herhangi bir nedenle yolcunun uçağı kaçırmasından dolayı olabilecek sorunlarda sorumluluk yolcuya aittir.
* Programlardaki uçak yerleri grup olarak alındığı ve biletlendiğinden dolayı uçak biletleriniz tur kalkış tarihinden 2 – 3 gün önce acentemizden teslim edilecektir.
* Turumuza gereken çoğunluk sağlanamadığı takdirde, Trio Tour belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
* Acentemiz, tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategori ve konumlarını aynı tutmak şartı ile değişiklik yapma hakkına sahiptir.
* Acentemizce yapılan Seyahat ve Sağlık sigortası 75 yaşa kadar geçerli olup, 75 yaş üstü misafirlerimiz için yalnızca “Seyahat Acentesi iflası ve mesleki sorumluluk teminatı” verilerek Sigorta Poliçesi düzenlenmektedir.
* Rehberimiz, iklim ve yol şartlarını göz önünde bulundurarak programda değişiklik yapma yetkisine sahiptir.
* Çocuk indirimleri, çocukların 2 yetişkin ile aynı oda da kalması halinde geçerlidir.
* Programda belirtilen Ekstra turların saatleri ve günü değişebilir.
* Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
* Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
* Uçak yolculuğu esnasında bu seyahat için, kişi başı valiz hakkı maksimum 20 kg. ile sınırlıdır. (Kişi başına 46 kg sadece okyanus ötesi uçuşlar için geçerli olup, Amerika içi uçuşlarda bu kural geçerli değildir.) Kabin içerisine kişi başı bir parça eşya alabilirsiniz (max.8kg) Uçak içerisine alacağınız valizinizin ebadı 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) şeklindedir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Trio Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
* Geziye katılabilmek için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaport gerekmektedir
* Vize gerektiren turlarımızda yıpranmış pasaportla yapacağınız vize başvurunuz kabul edilse ve vizenizi alsanız dahi, sınırdan geri çevrilmeniz mümkündür. Vize gerekmeyen turlarımızda yıpranmış pasaportla bir ülkeye girişte de aynı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden yıpranmış-sayfaları kopmuş veya hasarlı olan pasaportunuzu yenilemenizi öneririz.
* Şirketimiz sizler ile konsolosluk & elçilik arasında aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk – elçiliğin vermediği vizelerden Trio Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize alımından önce kayıt olurken Trio Tour’a yolcunun ödediği meblağ yolcu vize alamadığı veya yolcu seyahate gitmekten vazgeçtiği takdirde iade yapılmaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.
* Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
* Acentemiz Türkiye Seyahat Acentalar Birliği (TÜRSAB) üyesi olup, anlaşmazlık halinde "Türsab Kütahya Çizelgesi" Maddeleri uygulanır.
* Acentemiz olağanüstü (Force Major) durumlar dışında programda belirtilen hizmetleri vermeyi kabul eder.

Categories: Yurtdışı Turlar

Leave a Reply


What is 2 + 4 ?
Please leave these two fields as-is:
ÖNEMLİ ! Devam etmek için, Lütfen basit matematik sorusunu cevaplayınız. :-)