BRÜKSEL, PARİS, LÜKSEMBURG, KÖLN, AMSTERDAM

 24 Haziran & 14 Temmuz & 04 Ağustos 7 gece 8 gün

1.Gün : ISTANBUL – BRUKSEL

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali özel Trio Tour kontuarlarında siz değerli konuklarımızla 05.30’da buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının tarifeli TK 1937 sefer sayılı uçuşu ile 07.50’de Brüksel’e uçuş. Yerel saat ile 10.30’da varış ve Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ve rehberimiz eşliğinde Brüksel şehrine varış ve panaromik şehir turu. Brüksel, AB ve NATO nun başkenti olmasıyla Avrupa’da önemli bir yer tutmaktadır.Turumuzda Belçika kralının Çin ve Japonya’yı ilk ziyaret eden Avrupa kralı olmasından ötürü Çinlilerin Belçikalılara hediye ettiği Çin ve Japon evleri, bir atom çekirdeğinin 165 milyon kere büyütülmüş hali olan, 102 metre uzunluğunda iç içe geçmiş 9 küreden oluşan ünlü Atomium heykeli ve 29 Mayıs 1985’de oynanacak Juventus-Liverpool Avrupa Şampiyon Kulupler final maçı öncesi Liverpool taraftarlarının İtalyanlara saldırması sonucu bir duvar çökmesiyle 38 İtalyan ve 1 Liverpool taraftarının hayatını kaybetmesiyle acı bir üne sahip Heysel stadyumu görülerek şehir merkezine inilip Grand Place,çevresindeki kraliyet ve belediye sarayı , alışveriş merkezleri görülecektir. Daha sonra otelinize transfer ve yerleşme. Geceleme otelinizde.

2. GÜN : BRÜKSEL – PARİS

Sabah kahvaltısının ardından Paris’e hareket ediyoruz. Güzergah üzerinde alternatif olarak düzenlenecek olan Brugge turuna katılma imkanı. Paris’e varış sonrası panoramik şehir turu. Bu turumuzda Fransa’nın en önemli sembolü Eyfel Kulesi ilk görülecek yerler arasındadır..Kule ziyareti sonrasında şarkılara konu olmuş,en şık mağazaları ve kafeleriyle ünlü alışveriş caddesi Champs Elysees, dünyaca ünlü ressam Leonardo Da Vinci’nin Mona Lisa tablosunun orijinalini barındıran,resim,heykel,doğu sanatları,mısır sanatları,yunan sanatları ve desen bölümlerinden oluşan Louvre Müzesi, Napoleon Bonaparte’ın Austerlitz savaşında galip gelen Fransız askerleri anısına yaptırdığı,içinde 1.Dünya Savaşı şehit mezarlarının bulunduğu ve mezar üstünde 1923’ten beri hiç sönmeyen aleviyle II.Dünya Savaşında Almanların şehri işgali sırasında Almanlara gövde gösterisi niteliğinde yakılan mezar alevlerini görebileceğiniz, 224 basamakla tepesine varıldığında yıldızı andıran Paris şehir manzarasını izleyebileceğiniz Zafer Meydanı ve Takı, Napolyon’un mezarı (Les Invalides anıtı) göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Brugge Turu : 35 €

3. GÜN : PARİS

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden konuklarımız rehberiniz tarafından alternatif olarak organize edilebilecek olan Picasso, Salvador Dali ve Van Gogh’un da tablolarını yaparken ilham aldığı,kendi portrenizi de sokak ressamlarına çizdirebileceğiniz Montmartre ressamlar tepesi, aynı yerde bulunan Sacre Coeur kilisesini ziyaret edebilirler. En büyük özelliği İsa’nın kutsal kalbinin yüceltildiği (Sacre Coeur kutsal kalp anlamına gelmektedir.) Fransa’nın en büyük mozaiğini barındırmasıdır. Ve aynı turumuz Tekne ile Seine Nehri gezisini ve Eiffel kulesi turunu da içermektedir. Fransız Devriminin 100.yılını kutlamak amacıyla inşa edilmiş ancak dönemin devrim karşıtı edebiyatçıları ve sanatçıları tarafından Paris’in görsel itibarını zedeleyeceği görüşüyle aleyhine kampanya başlatılmış kulenin izni 20 yıl için alınmış,iletişim için uygun yüksekliğe sahip oluşundan günümüze kadar gelmiştir. Seine Nehri şehri ortadan ayırmaktadır ve Fransa’nın en önemli suyoludur. Seine Nehri gezimiz sırasında ise Paris’in en önemli eserlerini sinek vapurlarından seyretme ve tanıma imkanı. Akşam isteyen misafirlerimizle alternatif ışıklandırılmış gizemli caddelerinde değişik bir yüzünü keşfedeceğiniz Paris by night turu ve 65 yıldır dans gösterileriyle Paris’in dünyaca ünlü kabaresi Lido Show turuna katılabilirsiniz. Işıklar şehri "ville lumière" Paris'in bu ünvanı ne kadar hakettiğini gece turumuzda daha iyi görebileceğiz. Özel olarak ışıklandırılmış görkemli yapı ve meydanları ziyaret ettikten sonra, Eiffel Kulesi'nin 'ışık show'unu izleyeceğiz. 'Eiffel Show'un tadı henüz damaklarımızdayken, kendimizi dünyanın en meşhur kabarelerinden LIDO SHOW'un sihirli dünyasında, bizlere özel olarak ayrılmış masalarda şampanya yudumlarken bulacağız. Muhteşem sahne ve ışık oyunlarına dansçıların usta dokunuşları eşlik ederken, sizlere gecenin keyfini çıkarmak kalıyor. Geceleme otelinizde.

Paris By Night Turu : 20 Euro (Kişi Başı)

Seine Nehri Gezisi ve Eiffel Kulesi: 70 Euro (Kişi Başı)

Lido Show: 120 Euro (Kişi Başı)

4. GÜN : PARİS 

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden konuklarımız rehberiniz eşliğinde alternatif olarak organize edilebilecek olan 7’den 77’ye herkese hayallerin son noktasını sunan Disneyland turuna katılabilirler. Bu turumuzda, Hayaletler evi, Mark Twain’in Gemisi, çılgın maden treni, Indiana Jones, Robinson’un evi, Karayip korsanları mağarası, bebekler dünyası, yıldızlar turu, 3 boyutlu sinema, uzaya yolculuk, denizaltı macerası, araba yarış pisti gibi aktivitelerle büyükler de en az küçükler kadar eğlenecek ve Disney karakterleriyle beraber gün boyunca çok keyifli anlar yaşayacağız… geceleme otelimizde

Disneyland Turu: 90 Euro (Kişi Başı)

5. GÜN : PARİS – LÜXEMBURG

Sabah kahvaltının ardından Lüksemburg’a hareket. Panoramik Lüksemburg şehir turunda şahane manzarasıyla fotoğraf çekebileceğiniz Petrus vadisini, eski şehir merkezini ve dar sokakları, Lüksemburglular için ulusal bağımsızlık sembolü haline gelmiş, önceleri otel olarak hizmet veren, sonrasında restorasyona uğramış hükümet binası haline gelmiş Dükler sarayını görme imkânına sahip olacaksınız. Tur bitiminde otele yerleşme. Geceleme otelinizde.

6. GÜN : LÜXEMBURG – KÖLN – AMSTERDAM

Sabah kahvaltının ardından Köln’e hareket ediyoruz. Varış sonrası yapılacak şehir turumuzda inşaatına 1248’de başlanmış ve inşaatı tam 632 yıl sürdüğünden bitirilemeyen katedral olarak olarak ün yapmış ve 157 metre uzunluğunda iki kuleye sahip olduğu için Almanya’nın ikinci Dünyanın üçüncü büyük katedrali olarak kabul edilen Köln Katedrali,Ortaçağın ünlü gotik tarzında inşa edilmiş bir Katolik kilisesidir.Köln’ün alışveriş caddeleri ve 1230 km uzunluğuyla Batı Avrupa’nın en önemli nehirlerinden Rhein Nehri görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Amsterdam şehir merkezine hareket ediyoruz. Öncelikle tarihi şehir meydanı olan Dam Meydanı ve 2. Dünya savaşı kurbanlarını anmak için dikilen Ulusal anıtı, Amsterdam’ın en çarpıcı yapılarından biri olan Kraliyet Sarayı ve 3 yapay ada üzerindeki istasyon binasını görüyoruz. Amsterdam'ın açık ve hoşgörü kültürünün bir sembolü haline gelmiş olan coffee shoplarıyla ünlü Kırmızı Fener Sokağını, geziyoruz. Turumuz sonrasında otelimize hareket ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

7. Gün : AMSTERDAM

Sabah kahvaltısı ardından arzu eden konuklarımızla 200 yıldır hiç değişmemiş Local ahşap evleriyle ve yaşayan insanlarıyla bir yarım ada olan eski balıkçı kasabası Marken’da yürüyüş yapıyoruz. Bu küçük balıkçı kasabalarında etnik Hollanda kültürünü ve geleneklerini keşfedebileceğimiz alternatif Marken & Volendam turumuzu gerçekleştireceğiz. Volendam’da Hollanda’nın meşhur Guda peynirlerinin yapımını görmeye bir peynir fabrikasına gidiyoruz. Ayrıca yine Hollanda’nın simgelerinden olan Klompen adı verilen tahta ayakkabıları da burada görebileceğiz. 20. Yy’da Picasso , Renoir gibi artistleri kendine çeken 14.yy sonrası balıkçıların yerleştiği bu güzel tipik kasabamızı ziyaret ederken Hollanda’nın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanı sunuyoruz.

Dileyen misafirlerimiz için diğer alternatif turumuz olan Grand Holland turuna katılma imkânı sunuyoruz. Bu turumuzda Hollanda’nın ikinci büyük şehri ve dünyanın en büyük limanı olan Rotterdam’ı göreceğiz. Şehir, II.Dünya Savaşındaki bombalama sonrası yeniden inşa edilmiştir. Görkemli,büyüleyici ve çağdaş mimarisiyle göz kamaştıran şehirde Erasmus köprüsünü göreceğiz. Mavi seramikleriyle ünlü ve Hollanda’nın meşhur Barok Ressamı Vermeer’in yaşadığı şehir olan Delft’i ziyaret ediyoruz. Son olarak ise Hollanda’nın siyasi ve idari başkenti olma özelliği taşıyan Lahey kentine yolculuğa çıkacağız. Bir çok önemli yapının da kavuştuğu nokta olan Plein meydanından şehri panaromik olarak görme şansı ve Kraliçe sarayında resim molası. Alternatif turlarımız sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Marken & Volendam Turu: 50 Euro (Kişi Başı)

Grand Holland Turu: 80 Euro (Kişi Başı)

8. Gün : AMSTERDAM – ISTANBUL

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman, alışveriş ve gezme imkânı. Arzu eden konuklarımız rehberiniz tarafından alternatif olarak organize edilebilecek öğle yemekli Elmas fabrikası ve kanal turuna katılabilirler. (40 €) bu turumuzda dünyanın en iyi kesiminin gerçekleştirildiği elmas fabrikasını görecek ve ardında geleneksel Amsterdam Kanal turunu yapacağız. Tur sonrası restorantta alınacak yemek sonrası Amsterdam havalimanına transfer ve Türk Havayollarının TK 1956 sefer sayılı uçağı ile 23:55 İstanbul’a uçuş ve 04:25’te Atatürk Havalimanına varış. İç hat bağlantısı alan misafirlerimiz uçuşlarına müsait olan saatlerde devam edeceklerdir. Turumuzun sonu.

 OTELLER

 

İki Kişilik Odada kişi başı

Tek Kişilik Oda Farkı

Üçüncü Kişi

0 – 2 Yaş

Çocuk

03 – 12 Yaş

Çocuk

BRÜKSEL- 4* VAN DER VALK HOTEL VB.

 

PARIS-4* RADISSON BLU HOTEL VB.

 

LÜKSEMBURG-4*NOVOTEL VB.

 

AMSTERDAM-4* NH SHIPPOL VB.

849 €

 

699 €

280 €

849 €

 

699 €

150 €

799 

 

649 €

 

 

 

 

 

 

 

 

Tura Dahil Hizmetler

*Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Brüksel, Amsterdam-İstanbul uçuşu

*Tüm havalimanı vergileri (150 €)

*7 Gece 4* otellerde oda ve kahvaltı dahil konaklama

*Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri

*Amsterdam, Brüksel, Paris, Lüksemburg, Köln’de panaromik şehir turları

*Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

*Rehberlik hizmetleri

*Zorunlu sigorta

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

*Vize ücreti (120 €)

*Yurtdışı çıkış fonu (15 tl)

*Seyahat sağlık vize sigortası (15 €)

*Alternatif turlar

*Kişisel harcamalar

*Müze ve ören yerleri girişleri

NOTLAR

Trio Tour , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir.Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Trio Tour sorumlu tutulamaz. Trio Tour, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Trio Tour, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Yol üzerinde alternatif turlar grubun çoğunluğunun sağlanması halinde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu taktirde gerçekleştirilecektir, daha az katılım olduğu taktirde fiyatlardaki değişiklikler ekstra turlara yansıtılır Bu gezi ya da turların yapılamamasından Trio Toursorumlu tutulamaz. Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dahil değildir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Trio Tour konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. .Tarifeli uçuşlarda havayollarının kurallarına göre aynı gün içersinde bilet değişikliği veya iptali yapılabilir. Diğer günlerde yapılacak değişiklik ve iptaller için havayollarının uyguladığı ceza prosedürü geçerlidir.

Categories: Yurtdışı Turlar

Leave a Reply


What is 14 + 4 ?
Please leave these two fields as-is:
ÖNEMLİ ! Devam etmek için, Lütfen basit matematik sorusunu cevaplayınız. :-)