1. GÜN ISTANBUL – VERONA – VENEDİK

Havalimanı Dış Hatlar Terminali Trio Tour kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile 06:40’da buluşma. Atatürk Havayollarının THY özel seferi ile saat 08.40’de kalkan özel seferi ile Verona’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10.00.de Verona’ya varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ile Venedik’e hareket. Dileyen misafirlerimiz ile alternatif olarak Verona & Garda Gölü turuna katılabilirler. Bu turumuzda tarihin en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Jülyet’in evinin de bulunduğu, Roma’daki Colosseumdan sonra İtalya’daki en büyük arenaya sahipliği yapan kuzey İtalya’nın dükler şehri Verona’yı görüyoruz. Daha sonra kuzey İtalya’daki göller bölgesinin en büyük örneklerinden olan Garda Gölü ve Sirmione Köyü göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından akşam üstü Venedik’e otelimize transfer Varışımızın ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Verona & Garda Turu Kişi Başı : 60 € (Tura Kayıt esnasında ödenir ise indirimli 40€)

2. GÜN VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından İtalya’ya özgü vaporetto denilen küçük tekneler ile Venedik’in kalbi San Marco meydanına gidiyoruz. Turumuza ilk olarak güvercinleriyle ünlü San Marco Meydanından başlıyoruz. Ünlü kafelere ve şık mağazalara ev sahipliği yapan üzeri kapalı galeriler ile çevrili büyük bir mermer salon şeklindeki bu meydandaki ünlü San Marco Aslanı ve san Teodoro’nun heykellerinin süslediği büyük sütunlar İstanbul’dan getirilmiştir. Ardından Venedik Cumhuriyetinin devlet kilisesi olan bazilikayı görüyoruz. On iki havariden biri olan San Marco’nun kemiklerinin muhafaza edildiği bazilika 1063 – 1073 yılları arasında Avrupa ve Bizans mimari üslubu ile inşa edilmiştir. Daha sonra Dükler Sarayını görüyoruz. Venedik’in bir güç ve şöhret sembolü olan saray aynı zamanda hem Dükanın ikamet yeri hem de hükümet konağı olarak kullanılıyordu. Beyaz ve pembe mermerin oluşturduğu sevimli geometrik şekillerin düzeni ön cepheye büyüleyici bir ifade kazandırmaktadır. Büyük kanal ise yaklaşık 2 km uzunluğunda Particilerin yaşamış olduğu 200 kadar 12. ve 18. y.y.lar arasında inşa edilmiş yan yana sırlanmış mermer saraylara ev sahipliği yapıyor. Çan kulesi, Saat kulesi, Son Nefes Köprüsü görülecek diğer yerler arasında. Dileyen misafirler alternatif olarak düzenlenecek olan Gondolturumuza, Murano & BuranoTurumuza alternatif olarak katılabilirler Venedik’in hemen yanında bulunan Murano ve Burano adalarında ünlü Murano cam işlemeciliğinin inceliklerini ve Burano’nun kendine has evlerini görme imkanı bulacağız. Turumuz sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Gondol Turu Kişi Başı : 25 €

Murano & Burano Turu Kişi Başı: 40 €

3. GÜN VENEDİK – FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından odaları boşaltma ve Floransa’ya hareket . Floransa’ya varışta panoramik şehir tanıtım turumuz başlıyor. Bu turumuzda Michelangelo Tepesi, Ponte Vecchio, Duomo Katedrali, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Signoria Meydanı, Uffizi Galerisi, Palazzo Vecchio görülecek yerler arasında. Tur bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4. GÜN FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Pisa – Siena Turuna katılabilirler. Siena İtalya’nın en yoğun sanat çalışmalarının yapıldığı ve en pahalı antika dükkanlarının bulunduğu bir kent olarak bilinmektedir. Siena'da göreceğimiz yerler arasında, Duomo Katedrali, Piazza del Campo, La Ragnosa Kulesi, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokakları bulunmaktadır. Siena gezisi ardından Pisa'ya hareket Pisa Kulesi, Katedral ile Vaftizhane’nin bulunduğu Miracolo meydanı gezileri ardından serbest zaman. Turumuzun ardından otelinize dönüş Geceleme otelimizde.

Pisa – Siena turu : 75€ ( Kişi başı )

5. GÜN FLORANSA – ROMA

Sabah kahvaltısı ardından Roma'ya hareket ( 284 km). Yol üzerinde Orvieto şehrine alternatif tur. Orvieto Dünyanın en önemli Ortaçağ miralarından biridir. Beyaz ve siyah mermerlerle gotik ve barok sanatının güneşi.Teleferikle şahin tepesi adı verilen şehre varışımızın ardından şarap mahzenleri ve otantik görüntüsü ile Orvieto 1290 yılların kokusunu tüm sokaklarında soluyacak,keşke 1 gece burada konaklasaydık diyeceksiniz.Turumuz sonrası Roma yolculugumuza devam ediyoruz. Roma’ya varışımızın ardından panoramik şehir turu. Dünya tarihinin ve Italya'nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında Colleseum, Piazza Venezia, Piazza Republica, Roma şehri ve tarihinin doğduğu Forum Meydanı, Forum Meydanı'nın en meşhur caddesi olan ve Mussolini'nin kendine özel olarak açtırmasıyla ünlü Via Fori dei Imperiali, Roma'nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir. Tur bitiminde dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Roma Şaheserleri Turu’na katılabilirler. Roma Şaheserleri turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, 4 saat boyunca yürüyerek her adım başı Roma'nın bir başka şaheserini görme imkanı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce Venezia Meydanını ardından ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenlerini ve İspanyol Meydanı'nı görüyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi'yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Roma'daki en ilginç merkezlerden olan Pantheon ve heykel ve çeşmeleriyle ünlü meşhur Navona Meydanı'na kadar yürüyoruz. Ardından Vatikan'a gidiyoruz. Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro'da Rönesans'ın dev sanatçıları Leonardo Da Vinci ve Michelangelo'nun şaheserlerini gördükten sonra San Pietro meydanını görüyoruz. Tur bitimi otele transfer ve geceleme otelimizde.

Orvieto Turu Kişi Başı (Teleferik dahil) : 25 €

Roma Şaheserleri Turu Kişi Başı : 25 €

6. GÜN ROMA

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Castel Romano Outlet Center ve Castel Gondolfo Turu’na katılabilirler.   Bu turumuzda Romanın en büyük Outlet centterlarından Castel Romano’da alışveriş yapma imkanı bulup,Castel Gondolfo’da Papa’nın yazlık sarayını, muhteşem ortaçağ mimarisini ve göl manzarasını görme imkanı bulacaksınız. Tur bitiminde Roma’ya otelimize transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak Grande Romantica gece turumuza katılabiliriler. Bu turumuzda 7 tepe üzerine kurulu Roma’nın en romantik ve en güzel tepelerinden biri olan Giannicolo tepesine cıkıyoruz, burada eşsiz Roma manzarasını izledikten sonra otobüsümüzle Romanın en tarihi semtlerinden biri olan birbirinden farklı ve güzel restorantlarının olduğu trastevere bölgesine gecerek burada akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası buluşma ve bir kahve molası icin ışılar içinde Romayı ve tiber ırmağını seyrederek Navona meydanına hareket varışımızın ardıondan rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

Castel Romano Outlet Center ve Castel Gondolfo Turu: 50 € (Kişi Başı)

Grande Romantica Gece Turu : 20 € ( kişi Başı )

7. GÜN ROMA – NAPOLİ

Sabah kahvaltısından ardından odaları boşaltma ve Napoliye hareket. Keyifli yolculuğumuzun ardından Napoli panoramik şehir turu Posilipo tepesine çıkış, ( Vezüv yanardağı, Capri adası, Napoli şehri ve tüm limanı ) fotograflamak için mola. Kısa molamızın ardından Lungomare’den sahile hareket. Eski liman Cristoforo Colombo caddesi, castel nuovo ardından Pizza Mercato’ya varış. Buluşma saatine kadar serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Pompei-Napoli alternatif turuna katilabilirler. Tarihi Pompei efsanesi. M.S 79 da Vezüv yanardağından çıkan dumanları gören halk gemilere doluşarak bir daha dönmemek üzere kaçmaya çalıştılar. 20 dakika süren sarsıntıdan sonra kabaran deniz, gemileri kızgın lavların arasına attı ve yok etti. Şehirde kalan insanlar evlere kaçtılar, volkandan çıkan ölümcül gazlar bir anda boğulmalarına sebep oluyordu.Sonra ardı ardına volkandan çıkan küller şehri örttü ve Pompei 20.000 yaşayanı ile yok oldu.Yaklaşık 2.000 yıl o görkemli evler,villalar ferskler , heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Arkeleoglar kenti keşfettiklerinde pişmiş ekmekleri fırında ve ölüme yakalananları, o anda ne yapıyorlarsa taşlaşmış şekilde buldular. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu, İtalyan’ların EFES kenti. İtalyan ve Türk rehber eşliğinde bu taşlaşmış insanları görmek o günlerdeki yaşamı öğrenmek için en önemli kültür gezisi. Tabi ki yerine kurulan Napoli liman kenti, sizi Sophia Loren’in şehrine davet ediyor. Yılda yaklaşık 20 milyon turisti ağırlayan Pompei ve Napoli,uzun yıllar hafızalarınızdan çıkmayacak bir görüntü. Tur sonrası Pompe’ide için öğle yemeği molası, Ve ardından Napoliye Via Nuova Marina Liman yolunu takiben varıyoruz.Şehrin en eski Katedrali Chiesa dellaPieta dei Turchini gezisi ardından Şehrin merkez alışveriş caddesi Via Medina da alışveriş yapabilme için serbest zaman. Tur bitimi Piazza Mercato’da buluşma ve otele transfer.

Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek Amalfi sahillerinin incisi Sorrento gece turuna katılabilirler. Bu turumuzda napoliden yaklaşık 45 dk uzakta bulunan Fransız rivierası montecarloyu bile kıskandıracak doğal güzelliği ile meşhur Sorrento’ya hareket ediyoruz Amalfitano sahil şeridinin en popüler yerleşim birimi sayfiye yeri olarak kaktüs ağaçları , dar sokakları, meydanındaki restorantları, dantel işleri, butikleri ve İtalyan jet sosyetenin uğrak yeridir. Turumuz sonrası Napoli’ye dönüş Geceleme otelimizde.

Napoli-Pompei turu : 90 € ( Kişi başı) ( Kayıt esnasında ödenir ise %50 indirimli 45 € )

Amalfi sahilleri incisi Sorrento Gece turu : 30 € (kişi başı)

8. GÜN NAPOLİ – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından ardından odaları boşaltma ve rehberinizin belirleyeceği saatte otelden Napoli havalimanına transfer. Check in işlemleri ardından Türk Hava Yollarının özel seferi ile saat 10:00’da İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 13:55’te İstanbul’a varış ve Trio Tour hizmetlerinin sonu. Bir sonra ki turumuz da görüşmek dileğiyle.

 

OTELLER

İki Kişilik Odada kişi başı

Tek Kişilik Oda   Farkı

Üçüncü Kişi

0 – 2 Yaş

Çocuk

03 – 12 Yaş

Çocuk

ŞEHİR DIŞI 3*

  NAPOLI 3* OTEL

 

 ROMA 3* GOLDEN HOTEL POMEZIA VB.

FLORANSA 3* TOURING INTERNAZIONALE VB.

www.hoteltouringmontecatini.it

(MONTECATINI)

VENEDIK 3* GOLDEN TRIANGLE HOTEL VB.

www.hotelgoldentriangle.it

699 €

 

499 €

220 €

699 €

 

499 €

ALAN VERGİSİ+

SİGORTA

649 €

 

449 €

ŞEHİR İÇİ 3*/4*

NAPOLI 4* AMERIKAN OTEL VB

ROMA 3* BLANC ET NOIR VB.

www.parkhotelblancetnoir.com

FLORANSA 4* HOTEL   TOURING INTERNAZIONALE(MONTECATINI)

www.hoteltouringmontecatini.it

VENEDIK 3* PALADIO VB.

www.hotelpaladio.com

799 €

 

549 €

270 €

799 €

 

549 €

ALAN VERGİSİ+

SİGORTA

699 €

 

499 €

 

 

MERKEZİ 4*

 

 

NAPOLI 4* HOLIDAY IN NAPLES OTEL VB

www.holiday-inn-naples.com

ROMA 4* SHERATON VB.

www.romasheraton.com

FLORANSA 4* COLUMBUS VB.

www.hotelcolumbusfirenze.com

VENEDIK 4* POPPI VB.

www.hotelpoppi.com

899 €

 

699 €

350 €

899 €

 

699 €

ALAN VERGİSİ+

SİGORTA

849 €

 

649 €

 

 

TAM MERKEZİ

4* 5*

 

 

NAPOLI 4* RAMADA NAPLES OTEL VB

www.ramadanaples.com

ROMA 5* GARND PLAZA HOTEL VB.

www.grandhotelplaza.com/en/

FLORANSA 4* GRAND HOTEL VILLA MEDICI VB.

www.villamedicihotel.com/

VENEDIK 5* MOLINO HILTON STUCKY I VB.

www.molinostuckyhilton.com/

1.999 €

 

1.799 €

 

840 €

1.999 €

 

1.799 €

ALAN VERGİSİ+

SİGORTA

749 €

 

1.799 €

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tura Dahil Hizmetler

* Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Verona, Napoli-İstanbul uçak bileti

*Tüm havalimanı vergileri (150€)


*Zorunlu seyahat sigortası

*Seçilen kategori otellerde 7 gece 8 gün oda ve kahvaltı dahil konaklama


*Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

*Roma, Floransa, Venedik, Napoli panaromik şehir turu

*Şehirlerarası tüm transferler

*Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

* Vize ücreti (120 €) (Yeşil pasaporta vize gerekmektedir)

*Vaporetto ücreti (15 €)

*Seyahat sağlık vize sigortası (15 €)

*Kişisel harcamalar

*Müze ve ören yerleri giriş ücreti

*Roma’da 3*lı otellerde gecelik 2€, 4*lı otellerde 3€ Roma konaklama vergisi

*Floransa’da 3*lı otellerde gecelik 3€, 4*lı otellerde konaklama vergisi

*Venedik’te 3* 4* otellerde 3€ konaklama vergisi

NOTLAR

Trio Tour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir.Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Trio Tour sorumlu tutulamaz. Trio Tour, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir Trio Tour., kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Yol üzerinde alternatif turlar grubun çoğunluğunun sağlanması halinde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu taktirde gerçekleştirilecektir, daha az katılım olduğu taktirde fiyatlardaki değişiklikler ekstra turlara yansıtılır Bu gezi ya da turların yapılamamasındanTrio Tour sorumlu tutulamaz. Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dahil değildir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Trio Tour konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. .Tarifeli uçuşlarda havayollarının kurallarına göre aynı gün içersinde bilet değişikliği veya iptali yapılabilir. Diğer günlerde yapılacak değişiklik ve iptaller için havayollarının uyguladığı ceza prosedürü geçerlidir.

Categories: Yurtdışı Turlar

Leave a Reply


What is 7 + 12 ?
Please leave these two fields as-is:
ÖNEMLİ ! Devam etmek için, Lütfen basit matematik sorusunu cevaplayınız. :-)