Dubrovnik, Cavtat, Podgorica, Budva


1.Gün/İstanbul-Podgorica-Budva-Kotor-Dubrovnik

Atatürk Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminali Trio  Tour Kontuarı önünde saat 09:00'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Türk  Havayolları'na ait TK1085 sefer sayılı uçuş ile saat 11:05’de Podgorica'ya  hareket. Yaklaşık 1.5 saatlik yolculuğun ardından saat 11:50’de Podgorica'ya  varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Dünya’nın en genç   devletlerinden biri olan Karadağ'da ilk durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli  gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada  yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz.  Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Daha sonra,  zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve  sonrasında Singapur’lu zengin bir işadamına satılması ile günümüzde restorasyon  çalışmalarıyla turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola. Karadağ’da son durağımız  önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor.  Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin  beldeyi tanıyacaksınız. Turumuzun bitimiyle beraber  Herceg Novi üzerinden  Hırvatistan'a giriş.  Varışımızın ardından  otelimize transfer ve  odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün/Dubrovnik-Cavtat-Dubrovnik

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Dubrovnik şehir turumuz için otelimizden  hareket. Yürüyüş turu ile UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını geziyoruz. Bu turumuz esnasında, kuleler, muhteşem surlar,  14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis  Manastırı, Rector Sarayı, Onofrio Çeşmesi, Orlanda Heykeli, gümrük binası,şehir  kapıları ve diğer önemli yapılar görülecektir. Burada yemek ve alışveriş için  verilecek serbest zamanın ardından otobüsümüzde toplanma ve Cavtat'a hareket.   Cavtat, Dubrovnik'in 20 km. güneyinde yer alan bir sahil kasabasıdır. Yeşille  mavinin bu buluştuğu Cavtat'ta cafelerin, ,restoranların ve kordon boyunun  tadını çıkarabilir, çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz . Rehberimizin  bildirdiği saatte toplanma ve Dubrovnik'e hareket. Akşam dileyen misafirlerimiz  rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dalmaçya Gecesi'ne  katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

3.Gün/Dubrovnik(Mostar-Poçitel)

Uyandırma ve kahvaltı ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz  ekstra olarak düzenlenecek tam gün öğle yemekli  Mostar-Poçitel turuna  katılabilirler. Sabah erken saatlerde özel otobüsümüzle otelimizden hareket  ediyoruz.  Bosna-Hersek topraklarına girdikten sonra ilk olarak bütün  tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek  16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Daha sonra Mostar’a  hareket. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü  görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat  topçusu tarafından yıkıldı ancak Tükiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla  2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz.  Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Turumuzun bitiminde Dubrovnik'e  hareket. Varışımızın ardından otele transfer ve geceleme otelimizde.

 

4.Gün/Dubrovnik-Podgorica-İstanbul

Uyandırma kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Podgorica havalimanına  transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Türk Havayollarına ait  TK 1086 sefer sayılı uçuş ile saat 12:50’de İstanbul’a hareket. Yaklaşık 1.5  saatlik yolculuğun ardından saat 15:30'da İstanbul’a varış. ve turumuzun sonu.

 

Fiyatlar

3* – 4* Otel

İki Kişilik Odada Kişi başı

399 € (957 TL)

Tek Kişilik Oda Farkı

90 €

02–12 Yaş ( iki yetişkin ile )

369 €

 

Uçuş Bilgileri

 

Her Perşembe

İstanbul – Podgorica

TK 1085

11:05 11:50

Podgorica – İstanbul

TK 1086

12:50 15:30

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER 

 

• Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul/Podgorica – Podgorica/İstanbul  hattında ekonomi sınıf uçak bileti 

• Belirtilen otellerde ya da benzerlerinde toplam 3 gece 4 gün oda/kahvaltı konaklama 

• Panaromik Dubrovnik, Cavtat, Budva, Kotor şehir tanıtım turu 

• Havalimanı/otel/havalimanı transferleri 

• Trio  Tour profesyonel  Türkçe rehberlik hizmetleri 

• Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları, havalimanı hizmetleri 

• Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 

 

• Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet 

• Programda ekstra olduğu belirtilen turlar 

• Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri 

• Müze ve ören yeri giriş ücretleri • Rehber ve şoför bahşişleri 

• Yurtdışı Çıkış Fonu (15 TL) 

• SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık  sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar  ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından  muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından,  hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile  sınırlıdır.(11.07.2011 den sonra yapılan rezervasyonlar için geçerlidir.) 

• Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

Categories: Yurtdışı Turlar

Leave a Reply


What is 15 + 5 ?
Please leave these two fields as-is:
ÖNEMLİ ! Devam etmek için, Lütfen basit matematik sorusunu cevaplayınız. :-)