08 TEMMUZ 2012 PAZAR : İSTANBUL / SHANGHAI

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Trio Tour – Türk Havayolları kontuarı önünde 20.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’na ait TK 026 nolu sefer ile saat 00.35 de Yangze Nehri üzerinde yer alan, bir zamanlar küçük bir balıkçı köyü iken, 17. yüzyıldan sonra genişlemeye başlayan ve 1840 yılında Afyon Savaşı’ndan sonra limanlarını yabancı ticarete açarak, Çin’in en büyük ticaret, endüstri ve öğretim şehri haline gelen Shanghai’ya hareket.(08 TEMMUZ’U 9 TEMMUZ’A BAĞLAYAN GECE )  Geceleme uçakta.

09 TEMMUZ 2012 PAZARTESİ : SHANGHAI

Yerel saat ile 15.05’de varış.Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra serbest zaman. Akşam yemeğini yerel bir restoranda alacağız. Yemekten sonra arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği dünyaca ünlü Çin Akrobasi Showu’nu seyredebilirler. Geceleme otelimizde.

10 TEMMUZ 2012 SALI : SHANGHAI

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Shanghai’ı tanıtan tam günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında 1559 yılında şehrin güneyinde kurulmuş olan içinde havuz büyüklüğünde göller, kayalık dağlar ve meditasyon için düzenlenmiş bölmelerin bulunduğu bir kır bahçesi olan Yuyuan Bahçeleri, yeşim taşından 2 adet Buda heykelinin bulunduğu Jade Buddha Tapınağı, Huangpu nehri tekne turu ve ünlü alışveriş merkezi Nanjing Yolu göreceğimiz yerler. Turdan sonra otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Öğle ve akşam yemekleri yerel restoranlarda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

11 TEMMUZ 2012 ÇARŞAMBA : SHANGHAI / WUHAN / YICHANG

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinin ardından yerel havayollarına ait sefer ile Yangze ve Han nehirlerinin kesiştiği noktada kurulmuş olan, Çin’in eski başkentlerinden Wuhan’a hareket ve varış. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından otobüsümüzle Yangtze Nehri kıyısındaki Yichang şehrine gideceğiz. Buradaki yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeğinden sonra gemimize giriş. Geceleme gemide.

12 TEMMUZ 2012 PERŞEMBE : XILING GORGE (ÜÇ BOĞAZ BARAJI)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Çin’in en önemli enerji projesi olan Üç Boğaz Barajı’nı gezeceğiz. 1918’de projenin fikri doğmuş, 1955’de proje resmen başlatılmıştır. Kasım 2008’de büyük ölçüde tamamlanmıştır.  Bu proje kapsamında barajın devreye girmesi ile nehir suları yaklaşık 18 metre yükselmiştir. Bölgede yaşayan 1.3 milyon insanın yerleşim yeri değiştirilmiştir. Dünya’nın en büyük barajıdır. Yapılan barajın üreteceği enerji 5 nükleer santrale eşittir. Burada bu muhteşem proje hakkında bilgi alacak ve projenin insanlar üzerindeki etkilerini öğreneceksiniz. Ayrıca gemiden seyir esnasında Three Gorges – Üç Boğaz’dan ilki (Xi Ling Kanalı) görülebilir. Öğle, akşam yemekleri ve geceleme gemide.

13 TEMMUZ 2012 CUMA: XILING GORGE /  WU / QUTANG GORGE

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Sampan adı verilen Uzakdoğu’ya özgü hafif kayıklarla nehrin yeni açılan, kirlenmemiş ve bozulmamış kısmına maceralı bir gezi yapacağız. Ayrıca ilerleyen zaman içinde gemiden seyir esnasında Three Gorges – Üç Boğaz’dan ikisi (Qutang ve Wu Boğazı) görülecek. Öğle, akşam yemekleri ve geceleme gemide.

14 TEMMUZ  2012 CUMARTESİ : FENGDU

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra yanaşacağımız liman Fengdu. Fengdu’da hayaletler şehrinİ ve yer altı tanrısı YAMA’nın tapınağını ziyaret edeceğiz. Yerel rehberlerden tapınağın ilginç öykülerini dinleyeceğiz. Hava şartlarına bağlı olarak ekstra tur olan Shibaozhai gezilebilir. Shibaozai, Zhong bölgesinde 56 metre yükseklikte dik bir yarda bulunan dikdörtgen kayadır. Aynı zamanda tam kaya duvarının karşısında 12 katlı kırmızı, tahta bir pagoda da vardır. Öğle, akşam yemekleri ve geceleme gemide.

15 TEMMUZ 2012 PAZAR: CHONGQING / XI’AN

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra gemimiz II. Dünya savaşı sırasında Amerikan gönüllü hava grubu “Uçan Kaplanlar”’a ev sahipliği yapan Chongqing’e varacak. Bu kent şu an için Çin’in en önemli sanayi şehirlerinden biridir. Ayrıca Nehir turlarının başlangıç/bitiş noktası olduğundan önemli bir Turizm kenti pozisyonundadır. Varışımızı müteakip Chongqing panoromik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından havalimanına transfer. Check-in işlemlerinin ardından yerel havayollarına ait bir sefer ile Xi’an’a hareket ve varış. Havalimanında bizleri bekleyen otobüsümüzle otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemekten sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.

16 TEMMUZ 2012 PAZARTESİ: XI’AN

Sabah alınacak kahvaltıdan özel otobüsümüz ile İpek Yolu’nun en önemli merkezlerinden biri olan ve 11 Çin Hanedanı’nın yaşadığı Xi’an’ı tanıtan bir tur yapacağız. Bu turumuzda ilk olarak Çin İmparatoru Qin Shi Huang’ın mozolesinin bulunduğu, 2000 yıl önce ölen İmparatorun ruhunun kötülüklerden korunması için yapılmış 6000 askerin (Terra Cotta Savaşçıları) bire bir boyutlardaki heykellerini göreceğiz. Qin Terracotta savaşçıları ve atları müzesi 20.yüzyılda ortaya çıkarılan en önemli ve en görkemli arkeolojik kazıdır. Günümüzde çalışmalara, Xi’an şehrinin Lintong bölgesindeki İmparator Qin Shi Huang'ın mezarının 1.5 km doğusunda hala devam edilmektedir. 56 kilometrekareyi kapsayan mezarın temeli, dörtgen şeklinde olup temeli güneyden kuzeye 350, doğudan batıya 345, yüksekliği ise 76 metreye ulaşır. Mezar, genel olarak bakıldığında piramit şeklinde görünür. Çinli arkeologların yaptığı kazılara göre, Qin Shi Huang'ın mezarı etrafında 500'den fazla mezar daha bulunmaktadır. Bu mezarlar arasında, Qin Shi Huang'ın bakırdan yapılan at arabasına binmesini gösteren çukur, sarayda atların korunduğu ahırları anlatan çukur ve Qin hanedanı döneminde milyonlarca askerin bulunduğunu simgeleyen heykel ordusu çukurları bulunmaktadır. Yeraltı Heykel Ordusu, dünyanın 8. harikası olarak kabul edilmektedir. Bugün içerisinde öğlen ve akşam yemeklerimizi yerel restoranlarda alacağız. Akşam ise arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği dünyaca ünlü Muhteşem Tang Hanedanlığı  Showu’nu seyredebilirler. Geceleme otelimizde.

17 TEMMUZ 2012 SALI : XI’AN / PEKİN

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Xian’ı tanıtan turumuza devam edeceğiz. Bu turumuzda Big Wild Goose Pagoda ve tarihi Ulu Cami ve şehir merkezindeki 14. yüzyıldan kalma surlar göreceğimiz diğer önemli yerler. Öğle yemeğini yerel bir restoranda aldıktan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra yerel havayollarına ait sefer ile dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisine ve en kalabalık nüfusuna sahip Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti Pekin’e hareket. Varışımızı müteakip havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ve yerel rehberimiz eşliğinde akşam yemeğini aldıktan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

18 TEMMUZ 2012 ÇARŞAMBA: PEKİN

Sabah otelde alınacak kahvaltıdan sonra bu tarihi başkenti tanıtan tam günlük bir tur gerçekleştireceğiz. İlk olarak Pekin’in en önemli noktalarından biri olarak bilinen Tian’anmen Meydanı’nı ziyaret edeceğiz. Tian’anmen, Ming ve Qing hanedanları döneminde yasak şehre ana girişi oluşturmuştur. 1417'de inşa edilen meydana, ilk olarak Cheng Tian Man adı verilmiştir. Bu isim İmparatorların, ülkeyi yönetirken cennetin emrine uyduğunu ifade etmektedir. Tian’anmen Meydanı Pekin şehrinin tam ortasında bulunmakta, kuzeyden güneye 800 metre, doğudan batıya 500 metre, toplamda 440,000 metre karelik bir alanı kaplamakta ve bu alana aynı anda ayakta duracak şekilde bir milyon kişi sığabilir. Günümüz şehirlerindeki en büyük şehir meydanı burasıdır. Daha sonra 720,000 m² lik bir alana kurulu olan muazzam büyüklükteki Yasak Şehri ve Yazlık Saray’ı ziyaret edeceğiz. Burası dünyanın en büyük ve en iyi korunmuş antik ahşap mimari kompleksidir. (UNESCO TARAFINDAN KÜLTÜR MİRASI OLARAK İLAN EDİLMİŞTİR.) Ayrıca, Çin'in en büyük müzesidir.  1406 yılında kurulmaya başlanan Yasak Şehir, Çin'in Ming ve Qing Hanedanlarının İmparatorluk Sarayıdır. Yaklaşık 500 yıl içinde toplam 24 imparator bu sarayda yaşamış, devleti yönetmiş, aynı zamanda sayısız paha biçilmez değerli tarihi eserler bırakmışlardır. 1912'de müze haline getirilen Yasak Şehir'de çömlek, porselen, bakır eşya ve tablolar dahil olmak üzere 1 milyondan fazla tarihi eser ve 8886 oda bulunmaktadır. Öğle yemeğini turumuz esnasında yerel bir restoranda alacağız. Öğleden sonra ünlü Yazlık Sarayı gezeceğiz. 13. n cü yüzyılın sonunda suni olarak yapılan Kunming Gölü’nün etrafındaki yeşil arazinin 1750’de imparatorluk bahçesine dönüştürülmesini izleyen yıllarda, birçok farklı yapıdan oluşan yazlık saray kompleksi inşa edilmiştir. Afyon Savaşları sırasında 1860 yılında İngiliz ve Fransız güçleri tarafından ve kırk yıl sonra da Boxer ayaklanması sırasında isyancılar tarafından saldırılara uğrayarak büyük hasar gören Yazlık Saray, tekrar birçok restorasyon geçirmiştir. Günümüzde Pekin’in turistler tarafından en çok ilgi çeken noktalarından biri olan bu doğa ve tarih mirasını gezmek için önce Kunming Gölü’nü tekne ile geçeceğiz. Sarayın görülecek en güzel yerleri, son büyük İmparatoriçe Cixi tarafından yaptırılmış olan 728 metrelik bahçe koridoru ve mermerden yapılmış büyük tekne. Turdan sonra otelimize dönüş. Yerel bir restoranda alınacak akşam yemeğinden sonra arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Çinliler’in ünlü dövüş sanatı Kung-Fu’yu estetik bir show olarak seyredebilirler. Geceleme otelimizde.

19 TEMMUZ 2012 PERŞEMBE: PEKİN 

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra tam gün sürecek olan öğle yemekli bir tur yapacağız. Bu turumuzda Çin Seddi’ni ziyaret edeceğiz. Çin Seddi, yapımına 2000 yıl önce başlanmış ve birbirinden bağımsız kule ve duvarların birbirleriyle 16. yüzyılda birleştirilmeleriyle ortaya çıkmış bir yapıdır. (Çin Seddi uzaydan çıplak gözle görülebilen tek tarihi yapı olma özelliği de taşımaktadır) Öğle yemeğini turumuz esnasında yerel bir restoranda alacağız. Günün ikinci yarısında ise Cennet Tapınağını ziyaret edeceğiz. Burası tüm ayin ve kurban olaylarının geçmişte gerçekleştirildiği mekandır. Tapınaktaki Eko Duvar ve Akustik Avlular, Çinliler’in tarihte bilim konusunda vardıkları seviyeyi gözler önüne sermektedir. Tum yapılar ses dalgasi yayilma prensiplerini birebir karşılamaktadır. İmparatorların buradan Tanrı ile konuştukları rivayet edilmektedir. Kurban ayinleri iki tapınak arasında ki uzun koridordan yürüyerek gerçekleşir. Bu yürüyüş sırasında herkesin düşünmesi ve kurban verme işlemini içine sindirmesi beklenirdi. Turdan sonra akşam yemeğini yerel bir restoranda alacağız. Akşam yemeğimizin ardından otelimize dönüş ve dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

20 TEMMUZ 2012 CUMA: PEKİN / İSTANBUL

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel aracımız ile Pekin Hayvanat Bahçesi ve Lama Tapınağı’nı gezececeğiz. Öğle yemeğini turumuz esnasında yerel bir restoranda alacağız. Öğle yemeğinden sonra Hutong’u ziyaret edeceğiz. Akşam yemeğini ünlü Pekin Ördeğini tadacağımız Fangzhuang Quanjude adlı restoranda alacağız. Akşam yemeğinden sonra özel aracımız ile havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’na ait TK 021 nolu sefer ile saat 23.55’de İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

21 TEMMUZ 2012 CUMARTESİ: İSTANBUL

Sabah saat 05.30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

FİYAT TABLOSU:

İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı   : 2499 €

6 Ay Taksitli Fiyatı            : 2724 €

Tek Kişi Farkı      : 799 €

Üçüncü Kişi İndirimi        : 50 €

2 – 11 Yaş Arası  : 2299 €

Vize Ücreti -Normal Pasaport    : 125 Euro

Vize Ücreti -Yeşil Pasaport          : Yok

Günlük kur bilgisi             : USD ($) : 1.8399     EUR (€) : 2.3004

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

*İstanbul / Shanghai – Pekin / İstanbul arası Türk HY ile ekonomi sınıfı uçak bileti.

*Shanghai / Wuhan – Chongqing / Xi’an / Pekin arası yerel havayolları ile tek yön uçak biletleri.

*İç ve dış hatlardaki tüm uçuş vergileri.

*Shanghai’da 2 gece Renaissance Zhongshan Park Hotel , Xi’an’da 2 gece Empark Hotel, Pekin’de 3 gece –4 gün Crowne Plaza Sun Palace Hotel veya bir benzerlerinde yatak kahvaltı bazında konaklamalar.

*Victoria Cruises’a ait Jenna gemisinde 3 gece 4 gün tam pansiyon bazında konaklama.

*Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri (içki ve meşrubatlar hariç).

*Programda belirtilen tüm turlar ve giriş ücretleri.

*Tüm havalimanı / otel / havalimanı transferleri.

*Tüm tur boyunca bizimle beraber olacak yerel rehberler.

*Tecrübeli Goldenbay Tour rehberlik hizmetleri.

*Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

*Otellerde yapacağınız tüm şahsi harcamalar (minibar, kuru temizleme vs.).

*Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler.

*Gemi Personel ve yerel rehber bahşişleri (40 Euro).

*Kişi başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.

*Çin vize ücreti.

*ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (Trio Tour’un kendi ofislerinden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz)

**Yurtdışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında yada seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması, v.b gibi durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 80 lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olmak kaydıyla tarafımızdan ücreti mukabilinde yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını, kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık seyahatinizi koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı bilgiyi Trio Tour satış görevlilerinden öğrenebilirsiniz.**70 yaş ve üzeri yolcular için sürprim uygulanır**

                Tur Tarihleri      :              09 Temmuz 2012 / 18 Ağustos 2012

                Gün Sayısı          :              14

Categories: Yurtdışı Turlar

Leave a Reply


What is 7 + 2 ?
Please leave these two fields as-is:
ÖNEMLİ ! Devam etmek için, Lütfen basit matematik sorusunu cevaplayınız. :-)